Šporar začel ekspresni preobrat Sportinga

Andraž Šporar
Getty Images

Sporting je še na začetku 82. minute preloženega obračuna prvega kroga Portugalskega prvenstva z 0:1 izgubljal proti Gil Vicenteju, nato je sledil ekspresni preobrat, ki ga je s prvim prvenstvenim zadetkom v novi sezoni začel slovenski reprezentant Andraž Šporar.

Sporting je vpisal letošnjo četrto zmago in ob enem neodločenem izidu s 13 točkami zaseda drugo mesto za vodilno Benfico, ki ni izgubila še niti točke. Gil Vicente ostaja pri petih osvojenih točkah.

Gostje so povedli v 52. minuti z zadetkom Lucasa Mineira in vodili vse do 82. minute, ko je ekspresni preobrat domačih začel Andraž Šporar, ki je v igro prišel v 61. minuti, ko je zamenjal Neta. Nekdanji napadalec Olimpije se je spretno odzval pred vrati Gil Vicenteja, potem ko je žogo v mrežo pospravil z glavo.

Samo dve minuti kasneje se je med strelce vpisal še Tiago Tomas, novo zmago Sportinga pa je tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom potrdil Pedro Goncalves.

Sporting v naslednjem krogu čaka obračun s Tondelo, Gil Vicente pa bo nove točke iskal proti Vitorii Guimaraes.