Famalicao presenetil Porto, danes na delu Šporar!

Print screen/SK

V sredo se je na kanale Sportkluba vrnila portugalska Liga NOS. Prvi dan po premoru je bil od velikanov nadelu Porto, ki ga je doma presenetil Famalicao in Porto (2:1)

Velik delež zaslug za presenetljivo zmago Famalicaa lahko pripišemo srbskemu vezistu Urošu Račiću, ki je v 78. minuti začel akcijo za zmagoviti zadetek gostitelje. Pod gol se je sicer podpisal Pote.

Nekdanji igralec Crvene zvezde je sicer skozi celotno tekmo nadzoroval dogajanje na sredini igrišča in odigral zares fantastičen obračun proti renomiranemu tekmecu.

Porto je pričakovano diktiral ritem igre, a kljub podjetnejši igri na koncu klonil ter razočaral.

Za vodstvo gostiteljev je v 48. minuti poskrbel Fabio Martins, edini gol za zmaje pa je v 74. minuti dosegel Jesus Corona. Njegova ekipa ni dolgo upala na popoln preobrat, saj so domači že štiri minute kasneje znova povedli.

Porto je kljub porazu ostal na vrhu lestvice, a ima pred drugo Benfico s tekmo več samo točko prednosti. Familicao je s 40 točkami na petem mestu.

Na prvi tekmi po premoru v Ligi NOS sta se sicer pomerila Portimonense in Gil Vicente, tudi tukaj pa so slavili gostitelji. Tekma se je končala z izidom 1:0, edini gol na tekmi pa je dosegel Lucas. Portimonense je po zmagi pri 19 točkah in drži 17. mesto, Gil Vicente pa je s 30 točkami deveti.

Zelo pestro bo v četrtek, ko se bosta ob 20.15 na SK1 pomerila Benfica in Tondela, ob 22.15 pa bo na delu tudi Andraž Šporar. Njegov Sporting bo odigral derbi kroga in se v gosteh pomeril z Vitorio Guimaraes.