Benfica padla v 90+5! Porto znova vodilni

Uncategorized 23. Jun 202022:22 > 24. Jun 2020 0:32
Octavio Passos, Getty Images Sport

Nogometaši Santa Clare so v 28. krogu portugalske Primeire v gosteh s 4:3 premagali Benfico. Do zmage so gostje prišli v peti minuti dodatka ob koncu tekme. Poraz je izkoristil Porto, ki je z zmago s 4:0 proti Boavisti vnovič zasedel prvo mesto na lestvici.

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Orlom je znova spodletelo s tem pa so hudo razočarali svoje navijače. Na zadnjih štirih tekmah so uspeli zabeležiti zgolj eno zmago. Santa Clara je sicer do presenetljive zmage prišla na izjemno zanimivem srečanju.

Gostje so prek Andersona Carvalha prišli do prednosti v 44. minuti. V drugem polčasu je zadetek za izenačenje dosegel Rafa Silva. Po zadetku Zaiduja Sanusija v 57. minuti pa so gostje znova prišli do prednosti. Nato pa je v naslednjih sedmih minutah sledil preobrat.

Carlos Vinicius je pri domačih dosegel dva zadetka in sicer v 63. in 65. minuti ter tako svojo ekipo popeljal do prednosti s 3:2.

Gostje se seveda niso predali in to se jim je obrestovalo. S hrabro predstavo so prek enajstmetrovke, ki jo je uspešno realiziral Crysan Quieroz Barcelos prišli do izenačenja, nato pa je za velike tri točke gostov v peti minuti dodatka ob koncu srečanja poskrbel Ze Manuel

Benfica bo v naslednjem krogu gostovala pri Maritimu, Santa Clara, ki je trenutno na osmem mestu lestvice pa odhaja k Boavisti

Porto je na svojem stadionu Dragao izkoristil darilo Benfice in proti Boavisti zabeležil prepričljivo zmago.

Vsi štirje zadetki so bili doseženi v drugem polčasu. Mrežo gostov je prvi zatresel Moussa Marega v 53. minuti. Alex Telles je v 60. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko in podvojil vodstvo domače zasedbe. V 70. minuti je imel Porto na voljo nov strel z bele točke, ki ga je uspešno unovčil Sergio Oliveira. V 84. minuti pa je končnih 4:0 z drugim zadetkom na tekmi postavil Moussa Marega