PLT: Nori tekmi v Celju in Kopru, zmaga Olimpije, Cesar na delu v nedeljo

Nogomet 19. Okt 202417:11 > 22:18 0 komentarjev
Cesar Maribor

Po reprezentančnem premoru se je nadaljevala Prva liga Telemach. Že uvodni obračun je ponudil s poslastico, Celjani so dolgo zaostajali z 0:2, nato pa prišli do zasuka in z zmago s 4:3 do treh točk. Kasneje je Olimpija v gosteh z 1:0 premagala Nafto. Sedem zadetkov so gledalci videli tudi na Bonifiki, kjer je Primorje s 4:3 premagalo Koper. Konec tedna bo sicer minil v znamenju debija novega trenerja Maribora Boštjana Cesarja.

Sedem golov na Bonifiki

Primorje je na Bonifiki presenetilo Koper in zmagalo s 4:3, čeprav so gostitelji pred tem sloveli po najboljši obrambi lige. Domača ekipa, še brez okrepitve Damjana Boharja, je po zmagi proti Olimpiji pokazala precej slabšo predstavo, kar so izkoristili borbeni gostje. Primorje je povedlo z zadetkoma Semirja Smajlagića in Domagoja Babina, Koper pa je znižal na 1:2 z zadetkom Petra Petriška iz enajstmetrovke, preden je Smajlagić tik pred polčasom znova povišal vodstvo na 3:1.

Primorje je že na začetku drugega polčasa povišalo na 4:1, ko je zadel Gašper Petek. Kljub večjemu delu igre, ki se je odvijal med kazenskima prostoroma, je Koper uspel zmanjšati zaostanek z goloma Isaaca Matonda in Tomija Jurića v zaključku tekme. V naslednjem krogu se bo Koper pomeril z Bravom, medtem ko Primorje čaka obračun z Nafto.

Zmaji iz Lendave s tremi točkami

Olimpija je v Lendavi dosegla pričakovano zmago proti Nafti, predvsem zaradi boljšega prvega polčasa. V začetku tekme so Ljubljančani prevladovali in hitro dosegli zadetek, ko je Alex Blanco v osmi minuti zadel po podaji Raula Florucza. Olimpija je imela še nekaj priložnosti, prav Florucz je stresel prečko, medtem ko je bila Nafta najbližje zadetku v 44. minuti, ko je streljal Zsombor Kalnoki-Kis.

V drugem polčasu je bila igra bolj izenačena, a Nafti kljub nekaj priložnostim ni uspelo izenačiti. Matevž Vidovšek je z nekaj odličnimi obrambami preprečil zadetek domače ekipe. Tudi Olimpija si ni ustvarila resnejših priložnosti, a zmaji so uspeli obdržati vodstvo in se s sedmo zmago vrnili na prvo mesto. Nafta ostaja predzadnja in na zmago čaka vse od konca avgusta.

Nora tekma v Celju

Vse do 63. minute tekme na stadionu Z’Dežele se je zdelo, da bo Mura še drugič v letošnjem prvenstvu ugnala Celje. V uvodu prvega in drugega polčasa je bil dvakrat natančen nekdanji grof Dario Vizinger. Toda aktualni državni prvaki se niso dali, po golih Maria Kvesića, Armandasa Kučysa, Damjana Vukliševića in Aljoše Matka so že do 80. minute prišli do popolnega preobrata. V zaključku so preživeli še izključitev Davida Zeca in uspešno enajstmetrovko Amadeja Maroše ter zasluženo osvojili nove tri točke (4:3).

50. primorski derbi Kopra in Primorja

Sobotni večer na Bonifiki prinaša jubilejni 50 dvoboj kanarčkov in Ajdovcev. Koprčani so eno izmed presenečenj letošnje sezone, nasprotniki so na enajstih tekmah njihovo mrežo stresli le štirikrat, kar jim daje oznako izredno čvrstega in rezultatsko usmerjenega moštva. Primorje medtem ostaja edina ekipa v ligi, ki še ni remizirala, štiri zmage pa jih uvrščajo na sedmo mesto. Če vprašate rdeče-črne, lahko prvenstvo nemudoma enostavno zaključimo.

FC Koper

Težko pričakovani Cesarjev debi

Nedelja prinaša najtežje pričakovan obračun kroga. Vselej neugodni Bravo bo na domačem igrišču pričakal Maribor, ki ga bo prvič s klopi vodil Boštjan Cesar. Slednji se bo moral hitro soočiti s pritiskom, da je v vijoličastem taboru vse drugo kot zmaga neuspeh. A Šiškarji so ekipa, ki nikoli kar tako ne ‘položi orožja’. Bodo Štajerci kos ljubljanskemu izzivu?

Bravo - Maribor

Lokalni derbi v Domžalah

Spored kroga zaključuje lokalni derbi občine Domžale. Od zadnjih sedmih so jih kar pet dobili Radomljani, le enega pa ‘večji’ sosedi iz Domžal, ki so tokrat pod veliko večjim pritiskom rezultata. Mlinarji so namreč po dveh zaporednih zmagah proti Nafti in Primorju precej zbežali dnu lestvice, kjer so ravbarji, ti pa za Radomljami zaostajajo že šest točk. Pred varovanci Dejana Dončića je idealna priložnost, da razliko prepolovijo.