PLT: Olimpija odprtih rok sprejela darili Celja in Maribora (VIDEO)

Nogomet 27. Okt 202422:21 > 22:28 0 komentarjev
Raul Florucz
Raul Florucz Foto: Aleš Fevžer

Vodilna Olimpija je v 13. krogu Prve Lige Telemach na domači tekmi v Stožicah s 3:0 ugnala Domžale ter tako izkoristila spodrsljaja Celja, ki je v nedeljo klonil proti Radomljam (2:4), in Maribora, ki je v soboto na Fazaneriji le remiziral z Muro (1:1).

Ljubljanska zasedba je bila po 12 krogih vodilna ekipa, domžalska pa zadnja. Če je slednja avgusta v Domžalah še igrala 0:0 proti zeleno-belim, pa je tokrat pokazala precej premalo, da bi lahko ogrozila favorizirane Ljubljančane. Ti so pred tekmo z rumeno družino premešali svoje vrste, a to se na terenu ni poznalo. Zmaji so na koncu zmagali s 3:0 in povečali prednost pred konkurenco. Dvakrat je v polno zadel Raul Florucz, tretji zadetek pa so si zadnji Domžalčani zabili sami.

Radomljani po preobratu šokirali Celjane

Izbranci Alberta Riere so po izvrstni evropski predstavi proti Istanbulu Basaksehirju v Domžalah pokazali drugačen obraz. Čeprav so dvakrat vodili (1:0, 2:1), so na koncu zmagali Radomljani (4:2) in izenačili rekord kluba s četrto zaporedno prvoligaško zmago. Z njo so se prebili na sedmo mesto, Celje je četrto z enakim točkovnim izkupičkom, kot ga ima tretjeuvrščeni Koper.

< meta itemprop=”uploadDate” content=”2024-10-27 18:17:36+00:00″ />

Koper na poslastici ugnal Bravo

Prva tekma nedeljskega sporeda je pripadla Kopru, ki je na domačem igrišču s 3:2 ugnal Bravo. Najlepši zadetek na tekmi je dosegel Francoz Omar El Manssouri, ki je zadel za 2:0. Bravo se je dvakrat uspel približati na gol zaostanka, a na koncu je bilo to za Ljubljančane premalo. Nogometaši iz Šiške so zabeležili že tretji zaporedni poraz.

Maribor do točke na Fazaneriji

Mariborčani so svoje delo opravili že v soboto. Prvi polčas ni ponudil veliko priložnosti, iz praktično edinega strela v okvir je zadel Amadej Maroša, ki je Muro v 35. minuti povedel v vodstvo. Maribor je po odmoru potreboval kar nekaj časa, da je vendarle vzpostavil visok pritisk. V zaključku so se priložnosti začele vrstiti, nevaren je bil predvsem Josip Iličić, naposled pa je z evrogolom zablestel Benjamin Tetteh, ki je za točko zadel v 93. minuti.

V Ajdovščini delitev točk

V Ajdovščini je bila večji del tekme Nafta boljši tekmec in na začetku drugega dela tudi povedla. Natančen je bil Luka Dumančič. Domači so odgovorili iz prve res nevarne akcije, ko je žoga tik pred golom padla na nogo Žana Beširja, ki mu ni bilo težko zadeti. Lendavčani so v sodnikovem dodatku dosegli gol, a je bil ta zaradi prepovedanega položaja razveljavljen, tako je ostalo pri izidu 1:1.