Celjani dolgo viseli, nato po goleadi vendarle prišli do treh točk (VIDEO)

Nogomet 19. Okt 202416:56 > 16:56 2 komentarja
NK Celje

Celje in Mura sta za uvod v 12. krog Prve lige Telemach ponudila s sijajno predstavo. Gostje so na stadionu Z'Dežele dolgo vodili z 2:0, po infarktnem zaključku pa so se domači veselili zmage s 4:3, s čimer so začasno skočili na prvo mesto lestvice.

Celjska ekipa je, čeprav je zelo visela prvo uro dvoboja, na koncu le upravičila vlogo favorita. Državni prvaki so s štirimi goli v 17 minutah drugega polčasa kot prvi v ligi prišli do sedme zmage in vsaj začasno tudi do prvega mesta. Mura pa pri petih zmagah ostaja na šestem mestu.

Domači strateg Albert Riera je zavoljo poškodb in bližajoče se tekme konferenčne lige z Istanbulom Basaksehirjem tekmo z Muro začel v kar spremenjeni postavi, ki je sicer imela v prvih 45 minutah žogo neprimerno več v svoji posesti (73 odstotkov), a si privoščila nekaj kapitalnih napak, ki so botrovale k vodstvu gostov.

Za dve veliki napaki je poskrbel Klemen Nemanič, prva je bila usodna. Žogo mu je v kazenskem prostoru v osmi minuti odvzel Amadej Maroša, Dario Vizinger pa je nato od vratnice zadel za 1:0. V 20. minuti je Nemanič znova podaril žogo Maroši, ki je takrat sam stekel proti vratom Celja, a za malenkost zgrešil cilj. Eno Murino priložnost je v 23. minuti po kotu z glavo zapravil še Leard Sadriu.

Celjani so imeli kar nekaj težav s prebijanjem Murine obrambe, a tudi sami imeli nekaj obetavnih akcij. Že v tretji minuti je s slabih 20 metrov za malenkost zgrešil Mario Kvesić, v 25. je Aljoša Matko sam prišel pred Florijana Raduho, a je bil ta uspešnejši, v 30. pa je Svit Sešlar z roba kazenskega prostora sprožil prešibko.

Sobočani so na začetku drugega polčasa povedli z 2:0, potem ko so po desni strani izigrali celjsko obrambo, po podaji Mata Miloša je iz bližine znova zadel Vizinger. Minuto pozneje so imeli Sobočani izvrstno priložnost za nov zadetek, tako Maroša kot Edin Julardžija sta imela dovolj časa za strel v bližini gola, a je prvemu strel obranil Matjaž Rozman, drugi pa je zgrešil cilj.

Celjani so nadaljevali igro z večjo posestjo žoge, toda brez pravih idej, žogo so oddajali prepočasi, Mura tako ni imela težav z branjenjem. V 63. minuti pa so vendarle prebili Murin zid, ko je po nekaj blokiranih strelih na levi strani prišel Kvesić in ukanil Rozmana za 1:2.

To je dalo zalet domači ekipi. Kvesić je lepo streljal tudi v 69. minuti, vendar je Raduha preprečil izenačenje. A le nekaj sekund pozneje je bilo 2:2, potem ko je Raduha izpustil žogo po podaji pred vrata, na pravem mestu pa je bil Armandas Kučys, ki je zdaj z Vizingerjem prvi strelec lige, oba sta pri šestih zadetkih.

V 75. so Celjani prišli do popolnega preobrata, po Sešlarjevi podaji iz kota z desne strani je z glavo zadel Damjan Vuklišević. Čeprav so Celjani v 77. minuti ostali brez izključenega Davida Zeca, pa so domači v 80. minuti dosegli še četrti gol, po novi Sešlarjevi podaji je z desne strani kazenskega prostora zadel Matko.

V 85. minuti pa je Nemanič zakrivil še najstrožjo kazen, Maroša je streljal z bele pike v 86. in žogo poslal pod prečko za 3:4. Tri minute pozneje je Kučys spet zadel, a je bil pred tem Matko v prepovedanem položaju, kljub pritisku Mure pa je nato Celje ohranilo prednost za zmago.

Celje bo v 13. krogu prihodnjo nedeljo gostovalo pri Radomljah, Mura pa bo dan prej gostila Maribor.

Potek tekme: Celje - Mura