Bravo v izdihljajih tekme do zmage in novih treh točk (VIDEO)

Nogomet 12. Avg 202419:34 > 22:11 0 komentarjev
Bravo - Koper

Nogometaši Brava so na zadnji tekmi četrtega kroga Prve lige Telemach z 1:0 premagali Koper. Tekmo je v 92. minuti odločil avtogol koprskega napadalca Nikole Burića.

Ljubljančani in Koprčani so končali 4. kroga državnega prvenstva. Pred dvobojem sta bili ekipi sosedi na lestvici, a so imeli gostje dve točki več. Po njej je s tremi novimi Bravo skočil na četrto mesto, ima enak točkovni izkupiček kot Maribor, ki pa ima tekmo manj.

Koper je imel večji del prvega polčasa terensko premoč, več strelov proti vratom in tudi precej več kotov (7-1), a ni dosegel zadetka. Vsaj ne takšnega, ki bi obveljal. V 39. minuti je namreč žoga končala v mreži Brava, toda po strelu Timotheeja Nkadaja je bil pred vrati domačih Wisdom Sule v prepovedanem položaju, ko je žogo potisnil čez črto.

So pa imeli domači – Bravo je Koprčane gostil v Stožicah – najlepšo priložnost za regularen zadetek. Že v drugi minuti je bil nevaren Lan Štravs, ki je močno meril z roba kazenskega prostora, žoga pa se je odbila od prečke.

Isti igralec je imel še dve preostali domači priložnosti, prvič po prostem strelu z glavo, drugič pa še enkrat po strelu z roba kazenskega prostora, vendar je žoga pri tem zadela enega od njegovih soigralcev.

Koper pa je sicer pretil, a ob zaključnih strelih ni bil dovolj natančen pred golom Matije Orbanića. Največ akcij sta izvedla Mark Pabai in Omar El Mansouri, izid pa se ni spremenil.

Spremenil se ni niti po 45 minutah nadaljevanja. Razmerje moči je ostalo približno enako, tudi v nadaljevanju je bil Koper tisti, ki je narekoval ritem. Najbližje zadetku so bili gostje v 58. minuti, ko je z desne strani s kakšnih desetih metrov meril El Mansouri, a je domače rešila prečka.

Bravo se je dobro branil, si redko pripravil kakšno nevarno priložnost, je pa bil blizu uspeha Mark Španring v 55. minuti. Po njegovem močnem strelu s kakšnih 20 metrov pa je žogo obramba gostov odbila v kot.

V finišu tekme so bili domači malenkost bolj aktivni. Kljub temu je kazalo, da bo ostalo pri 0:0. Toda že v sodnikovem dodatku je vendarle prišlo do spremembe izida. Po kotu je z roba kazenskega prostora udaril Gašper Jovan, pred golom pa je žogo nespretno preusmeril Koprčan Nikola Burić in presenetil svojega vratarja Metoda Jurharja za končni izid 1:0.

V naslednjem krogu bodo Koprčani v soboto gostil Nafto, Bravo pa bo isti dan gostoval pri Muri.