Kopru z goli bogata tekma in prvo mesto

Nogomet 29. Sep 202118:47 > 18:58 0 komentarjev

Septembrsko dogajanje v Prvi ligi Telemach se je zaključilo z zaostalo tekmo četrtega kroga med nogometaši Kopra in Domžal. Zmage s 4:2 (2:0) so se veselili Primorci, ki so tako z novimi tremi točkami znova skočili na vrh prvenstvene razpredelnice.

Koprčani so po sijajnem uvodu v novo sezono – na prvih sedmih tekmah so kar šestkrat zmagali in enkrat remizirali – izgubili sapo in na zadnjih treh tekmah osvojili le točko, danes pa so prekinili “črni niz” in na zaostali tekmi 4. kroga na kolena položili Domžalčane.

Koper se je po sedmi zmagi znova zavihtel na vrh lestvice in ima točko več od drugouvrščenega Brava, osmoljenec današnjega obračuna na Obali pa je s sedmega zdrsnil na osmo mesto.

Po uvodnem tipanju moči so na Bonifiki zagospodarili domači nogometaši. Prvo priložnost so si priigrali v 11. minuti, ko je ožja obramba gostov naredila napako, strel gambijskega napadalca Lamina Colleyja z roba kazenskega prostora pa je švignil mimo leve vratnice gostujočega vratarja Ajdina Mulalića.

Le nekaj minut kasneje so Koprčani znova pritisnili in dolgo časa “pletli mrežo” pred domžalskimi vrati, strel Ivice Guberca s 17 metrov pa je z zanesljivim posredovanjem zaustavil Mulalić.

V nadaljevanju so izbranci gostujočega trenerja Dejana Đuranovića vzpostavili ravnotežje na igrišču, v 28. minuti pa so znova zagrozili Koprčani. Po kombinirani akciji so si priigrali do tedaj najlepšo priložnost, po močnem strelu Maksa Barišića z 18 metrov pa je žoga zadela okvir vrat.

V 33. minuti so obetavno akcijo izpeljali tudi Domžalčani, po predložku Arnela Jakupovića z desne strani je bil malenkostno prekratek Dejan Georgijević. Le dve minute kasneje je bilo znova vroče pred domžalskimi vrati, po kombinirani akciji se je v sijajni priložnosti znašel Guberac, ki pa je slabo zadel žogo in z desetih metrov streljal mimo vrat.

Koprčani so naravnost sijajno odigrali končnico prvega polčasa. V 41. minuti so izpeljali nevarno akcijo na desni strani, po njej pa se Barišić zvito otresel svojih tekmecev in po strelu s sedmih metrov z močnim strelom ukanil nemočnega Mulalića za 1:0.

Le dve minuti kasneje so podvojili vodstvo, po bliskovitem nasprotnem napadu in predložku Mateja Palčiča z desne strani je Colley z rutinskim strelom še drugič na tekmi zatresel mrežo Domžalčanov.

Drugo polovico tekme so bolje pričeli Domžalčani, ki so Koprčane stisnili v njihov kazenski prostor. V 52. minuti so znižali na 1:2, potem ko je po kotu z leve strani z natančnim volejem v levi spodnji kot domačega vratarja Davida Adama natančno zadel Jakupović.

Gosti so nadaljevali z napadalno igro, kar pa so gostitelji izkoristili štiri minute kasneje in po bliskovitem napadu ter lepi asistenci Barišića prek Jamajčana Kaheema Parrisa povišali na 3:1.

Domžalčani so v 76. minuti znižali na 2:3. Večino dela je opravil Senijad Ibričić, ki je lepo prodrl po levi strani in poslal oster predložek pred koprska vrata, na pravem mestu pa se je znašel Slobodan Vuk.

A Koprčani so sijajno odgovorili in že v naslednjem napadu znova dosegli gol prek rezervista Žana Beširja za 4:2, nato pa tekmo mirno pripeljali do konca.

Domžalska ekipa bo v soboto, 2. oktobra, gostovala v Sežani, koprska pa bo dan kasneje gostila Celje.

Koper – Domžale 4:2 (2:0)

Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Perić, Gabrovec, Skok.

Strelci: 1:0 Barišić (41.), 2:0 Colley (43.), 2:1 Jakupović (52.), 3:1 Parris (56.), 3:2 Vuk (76.), 4:2 Bešir (76.).

Koper: Adam, Bručić, Vešner Tičić (od 62. Bešir), Guberac (od 62. Varesanović), Jelić Balta (od 71. Simić), Colley (od 57. Osuji), Parris, Palčič, Žužek, Barišić (od 72. Grudina), Rajčević.

Domžale: Mulalić, Žinič, Dobrovoljc (od 90. Vuklišević), Pišek (od 65. Markuš), Jurilj, Georgijević (od 64. Vuk), Ibričić, Šoštarič Karić, Jakupović, Alić (od 64. Klemenčič), Husmani (od 79. Podlogar).

Rumeni kartoni: Varesanović, Osuji; Jurilj, Žinič.

KONEC TEKME!

Zadetek Beširja za vodstvo Kopra s 4:2:

76. minuta: GOOOL! Koper je znova hitro odgovoril na gol Domžal. Le minuto po prejetem zadetku je zaspala gostujoča obramba in pustila preveč prostora Beširju, ki mu ni bilo težko zadeti za 4:2.

Zadetek Vuka za znižanje zaostanka na 2:3:

75. minuta: GOOOL! Domžalčani so znova znižali zaostanek. V kazenski prostor je prodrl ibričić, sprožil strel, žogo pa je nato spretno preusmeril Vuk in znižal na 2:3.

Zadetek Parrisa za vodstvo Kopra s 3:1:

56. minuta: GOOOL! 3:1 za Koper! Domači so hitro odgovorili na zadetek Domžal. Znova jih je na dva gola prednosti popeljal Parris, ki je po hitrem protinapadu in nesebični podaji Barišića žogo poslal v prazno domžalsko mrežo.

Zadetek Jakupovića za znižanje zaostanka:

52. minuta: GOOOL! Domžalčani so znižali zaostanek. Po podaji Ibričića s kota je žoga našla Jakupovića, ki je s čudovitim volejem premagal vratarja Adama za 1:2.

48. minuta: Alić je poslal dober predložek v kazenski prostor Kopra, kjer je žoga našla Georgijevića, ki pa iz težkega položaja ni uspel znižati zaostanka.

Zadetek Colleyja za vodstvo Kopra z 2:0:

43. minuta: GOOOL! 2:0 za Koper. Primorci so ekspresno povišali svoje vodstvo. Tokrat je bil uspešen Colley, ki mu po uspešni akciji in podaji Palčića ni bilo težko žoge poslati v domžalsko mrežo.

Zadetek Barišića za vodstvo Kopra z 1:0:

41. minuta: GOOOL! 1:0 za Koper. Domače je v vodstvo popeljal Barišić, ki je prodrl po desni strani in z močnim strelom premagal Mulalića.

Zapravljena priložnost Ivice Guberca:

34. minuta: Guberac je na enajstih metrih prejel dobro podajo od Palčića in imel dovolj časa, da je lahko neovirano streljal, a grdo zgrešil.

31. minuta: Po podaji v kazenski prostor je z glavo vratarja Kopra poskušal premagati Husmani, a meril naravnost v njegove roke.

Prečka Maksa Barišića:

28. minuta: Z roba kazenskega prostora je močan strel sprožil Maks Barišić, presenetil nemočnega domžalskega vratarja, vendar mu je veselje preprečila prečka.

16. minuta: Potem ko je v kazenskem prostoru Domžal žogo slabo zadel Colley, se je ta odbila do Guberca, ki je sprožil, a njegov strel po sredini vrat ni predstavljal težave za vratarja Mulalića.

11. minuta: Po napaki domžalske obrambe so do prve priložnosti prišli tudi Koprčani. Colley je uspešno odvzel žogo Dobrovoljcu, stekel proti vratom gostov, a bil nenatančen.

7. minuta: Prvi nevarnejši strel na tekmi je sprožil kapetan Domžal Ibričić, ki je poskusil od daleč, a meril prek vrat Koprčanov.

Začetni postavi:

Koper: Adam, Palčić, Žužek, Rajčević, Bručić, JelićBalta, Guberac, Vešnar Tičić, Parris, Barišić, Colley.

Domžale: Mulalić, Alić, Karić, Dobrovoljc, Žinić, Husmani, Pišek, Ibričić, jurilj, Jakupović, Georgijević.