PLT: Mariborčani suvereno, Celjani brez težav do treh točk v Domžalah (VIDEO)

Nogomet 22. Sep 20249:09 > 22:13 0 komentarjev
NK Celje NK Maribor

Po sobotnem remiju na ljubljanskem derbiju med Olimpijo in Bravom (1:1) se 9. krog Prve lige Telemach nadaljuje s trojnim nedeljskim sporedom. V Kopru je Mura kljub igri z igralcem več iztržila le točko (0:0). Maribor je visoko slavil v Lendavi (3:0), z enakim izidom so slavili tudi Celjani v Domžalah. Obračun med Primorjem in Radomljami bo odigran 12. oktobra.

Mariborčani v prvem polčasu niso blesteli, Nafta je bila celo nevarnejša, zato pa so gostje po odmoru prestavili nekaj prestav višje in odpihnili domače. Prvi je domačo mrežo načel Niko Grlić. Nato sta svoje dodala še Etienne Beugre ter Marko Božić. Zanesljiva in pomembna zmaga za vijoličaste.

Na Bonifiki brez golov

Koper in Mura sta na Bonifiki razšla z remijem brez golov. Domači so dobro polovico dvoboja igrali z igralcem manj, potem ko je bil že v 39. minuti izključen Franck Ahmed Sidibe.

Gladka zmaga Celja

Celjani so odlično začeli srečanje, po napaki v obrambni vrsti Domžal je grofe že v tretji minuti v vodstvo popeljal Armandas Kučys. V nadaljevanju so bili še naprej nevarjenjši varovanci Alberta Riere, toda izid se v prvem polčasu ni več spremenil.

Tudi drugi polčas je bil v znamenju Celjanov, toda zdelo se je, da bi se jim lahko neučinkovitost pred vrati maščevala. V 65. minuti je Ivan Brnić poskrbel za udobnejšo prednost, v 79. minuti pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil Svit Sešlar.

Bravo ostaja trn v peti Olimpije

Na edini sobotni tekmi sta se Olimpija in Bravo razšla brez zmagovalca (1:1). Zmaji so odlično začeli obračun v Stožicah in povedli že v tretji minuti tekme, ko je najstrožjo kazen izkoristil Pedro Lucas. V prvem polčasu so bili podjetnejši nogometaši Olimpije, ki so na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Povsem drug obraz so v drugem polčasu prikazali Šiškarji, ki so že na samem začetku nadaljevanja nekajkrat zapretili. Pritisk Brava se je stopnjeval, Matej Poplatnik pa je v 80. minuti poskrbel za izenačenje in delitev točk na ljubljanskem derbiju. Sosedi iz Šiške tako še naprej ostajajo trn v peti zmajev.