PLT: Bravo namučil prvake, visoka zmaga Maribora, minimalna Kopra in Mure

Nogomet 21. Jul 202421:30 > 22:17 2 komentarja

Slovenski prvak Celje je z zmago proti Bravu vstopil v novo sezono Prve lige Telemach. Že v petek je Olimpija premagala Primorje z 2:0, treh točk pa so se razveselili tudi Koper, Mura in Maribor.

Podrobno dogajanje na tekmi Celje – Bravo (VIDEO)

Slovenski prvak Celje je uspešno krenil v novo prvenstveno sezono in doma z 2:1 premagal Bravo. A grofi so se morali za zmago pošteno potruditi, saj so se že redi prvega polčasa in po zadetku Matica Ivanška znašli v zaostanku. Do zasuka so prišli v drugem delu, ko je najprej v 51. minuti za izenačenje poskrbel Aljoša Matko, zmago pa jim je prinesel zadetek Armandasa Kučysa le minuto pred iztekom rednega dela.

Podrobno dogajanje na tekmi Maribor – Domžale (VIDEO)

Maribor je v novo prvenstveno sezono zakorakal s prepričljivo zmago v Ljudskem vrtu proti Domžalam. Čeprav so bile vijolice boljše s 4:1, pa so lažje zadihale šele v sodnikovem dodatku, ko sta zadela Maks Barišić in Arnel Jakupović. Slednji je bil uspešen že v 26. minuti, ko je povišal vodstvo svoje ekipe na 2:0, pred tem pa je svoj premierni zadetek v prvi ligi dosegel njegov soigralec Niko Grlić. Edini zadetek za Domžale je iz najstrožje kazniv 83. minuti vpisal Mario Krstovski. Zmaga Mariborčanov bi lahko bila še izdatnejša, a je glavni sodnik razveljavil tako gol Maria Božića kot Barišića.

Podrobno dogajanje na tekmi Olimpija – Primorje (VIDEO)

V prvem polčasu v Stožicah nismo videli veliko priložnost, lahko bi celo rekli, da so bili nekaj nevarnejši celo gostje, ki so dvakrat ogrozili vrata Olimpije. Zmaji so stvari na svoje mesto postavili tik ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Reda Boultam.

Tudi v nadaljevanju so imeli več od igre nogometaši Olimpije, ki so v 65. minuti zadeli še drugič, ko je mrežo gostov zatresel Dino Kojić.

Podrobno dogajanje na tekmi Radomlje – Koper (VIDEO)

Tekma med Radomljami in Koprom se je začela s 15-minutno zamudo, saj so saj so bile ceste od Obale proti notranjosti polne prometa, za dodaten zaplet pa je nato poskrbela še zmeda z dresi. Predstava obeh ekip je bila sicer daleč od navdušujoče. Maloštevilni gledalci so spremljali raztrgano igro z malo prtiložnostmi in še manj streli v okvir vrat. Ko je že dišalo po delitvi točk, je monotono dogajanje na igrišču v 75. minuti prekinil Brazilec Felipe Curcio in Primorcem zagotovil minimalno zmago.

Podrobno dogajanje na tekmi Mura – Nafta (VIDEO)

Tekmo v Fazaneriji so bolje začeli domačini, ki so si v uvodnih minutah pripravili nekaj priložnosti, toda zadetka v prvih 45 minutah nismo videli.

Ključni trenutek tekme je prišel v 59. minuti, ko so črno-beli po manjšem fliperju prišli do zadetka, ko je zadel Matic Maruško.