Po lanskem razočaranju Slovenca kraljujeta na vrhu

Nogomet 17. Sep 20248:00 0 komentarjev
Slovenska nogometna reprezentanca
Ftoo: Aleš Fevžer

Ko je govora o slovenskih nogometaših v tujini, je bil zanje še posebej uspešen ponedeljkov večer. V prvi vrsti za slovenska reprezentanta Jako Bijola in Sandija Lovrića. Njun Udinese se je po zmagi proti Parmi (3:2) zavihtel na vrh italijanske Serie A. V Srbiji gre medtem še vedno odlično Timiju Maxu Elšniku.

Ob polčasu včerajšnjega dvoboja 4. kroga italijanske Serie A med Parmo in Udinesejem je redkokdo verjel, da se bo moštvo iz Vidma izognilo prvemu porazu v sezoni. Parma je namreč vodila z 2:0, nato pa je sledil epski preobrat črno-belih. Lorenzo Lucca je v 49. minuti zadel za znižanje prednosti domačih, nato pa je dvakrat udaril še Florian Thauvin in Udinese je slavil veliko zmago s 3:2.

Po treh zmagah in remiju je moštvo Jake Bijola in Sandija Lovrića, oba sta začela včerajšnjo tekmo, Lovrić je bil zamenjan sredi drugega polčasa, z desetimi točkami na samem vrhu Serie A. Potem ko so se lani Videmčani krčevito borili za obstanek in končali na 15. mestu, je v začetku nove sezone v moštvu zavel svež veter in moštvo iz slovenske soseščine se je izstrelilo na prvo mesto italijanskega prvenstva.

Standings provided by Sofascore

Nova pogodba za obetavnega Slovenca

Član Udineseja je sicer še en Slovenec, 17-letni David Pejičić izkušnje nabira v mladinski ekipi Videmčanov. Slovenski reprezentant do 19 let je v lanski sezoni že debitiral za člansko ekipo, zdaj pa je s klubom podpisal novo pogodbo, ki ga z Udinesejem veže do leta 2027.

pejicic

Elšnik še naprej blesti

Uspešen konec tedna je tudi za nogometaši Crvene zvezde, ki so v soboto z 2:0 ugnali Napredak iz Kruševca. V rdeče-belem dresu sta znova zaigrala Vanja Drkušić in Timi Max Elšnik, ki je bil eden izmed najbolje ocenjenih nogometašev na igrišču. Po oceni Sofascora je bil tudi najbolje ocenjen Slovenec v bolj izpostavljenih evropskih ligah minuli konec tedna.