Podlogar podaljšal domžalski niz in končal celjskega

Nogomet 7. Dec 202219:48 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 19. krogu Prve lige Telemach premagali Celje z 2:1 (0:0) in še enajsto tekmo ostali neporaženi. Na drugi strani je Celje po petih tekmah prvič izkusilo grenkobo poraza. Ekipe od 2. do 6. mesta na lestvici zdaj ločijo le štiri točke.

Izbranci Simona Rožmana so proti Celju, ki je igralo 1100. tekmo v prvi ligi, prišli do zmage v izdihljajih tekme, potem ko je zadel Matej Podlogar. Obe ekipi sta pogrešali kar nekaj poškodovanih igralcev in obe sta si na tekmi priigrali tudi kar precej priložnosti. Na koncu so Domžalčani poskrbeli, da je na lestvici od drugega do šestega mesta precej gneče, saj so Koper, Celje, Maribor, Mura (tekma manj) in Domžale ekipe v štirih točkah.

Ekipi sta v prvem delu pokazali bolj ali manj izenačeno predstavo, malce več terenske pobude so imeli Celjani. Oboji pa so prišli do kar nekaj obetavnih strelov, pri Celju Gregor Bajde v drugi minuti, Aljoša Matko v 14., Mark Zabukovnik v 19. in Nino Kouter v 26. ter Lovro Bizjak v 27. minuti, domači vratar Ajdin Mulalić pa je moral posredovati pri treh celjskih poskusih.

Pri Domžalah pa sta bila najbolj aktivna Žiga Repas in Franko Kovačević. Prvi je med drugim v tretji minuti sam stekel proti golu, a se na koncu zapletel, v 25. pa je neoviran zgrešil celo žogo v osrčju kazenskega prostora. Najnevarnejši pa je bil drugi Kovačevićev poskus, ko je domžalski nogometaš v 37. minuti streljal malce z leve strani, Matjaž Rozman pa je žogo odbil v kot.

Kar niso izkoristili v prvem delu, so v drugem

Uvod drugega polčasa je postregel z živahnim dogajanjem, predvsem pred domžalskimi vrati, kjer sta se med drugimi znašla Bajde in Lovro Bizjak, a zapravila svoji priložnosti, v 57. minuti pa je po kotu z glavo zgrešil še Grigorij Morozov.

V 61. minuti so bili nevarni tudi Domžalčani, malce premalo natančen z roba kazenskega prostora je bil Christian Schoissengeyr, le minuto pozneje pa je Celje povedlo. Denis Popović je podal z desne strani v kazenski prostor, tam pa je Bajde iz prve ugnal Mulalića.

V 64. minuti so zadeli tudi Domžalčani prek Kovačevića, ta je sprejel podajo za hrbtom celjske obrambe in nato žogo poslal čez ležečega Rozmana v mrežo za 1:1. Akcijo so pregledali tudi z Varom zaradi prvotno dosojenega prepovedanega položaja.

Akcije pa so se še naprej vrstile, David Zec je v 67. minuti z glavo za malo zgrešil cilj, malo zatem še Damjan Damjan Vuklišević, v 79. minuti pa je na drugi strani Rozman dobro posredoval po strelu Podlogarja iz bližine.

Ko je kazalo, da se bosta ekipi razšli z delitvijo točk, pa je v 94. minuti z glavo zadel Podlogar, ki je izkoristil podajo Arnela Jakupovića iz kota z desne strani.

Domžale bodo v 20. krogu prihodnji ponedeljek gostovale pri Muri, Celje pa dan prej pri Radomljah.

Domžale – Celje 2:1 (0:0)

Športni park, sodniki: M. Jug, T. Jug in Špur.
Strelci: 0:1 Bajde (62.), 1:1 Kovačević (64.), 2:1 Podlogar (94.).
Domžale: Mulalić, Đurić, Hodžić, Alić, Podlogar, Ja. Pišek, Jo. Pišek, Repas (od 78. Jovićević), Kovačević (od 73. Barišić), Saitoski (od 46. Jakupović), Durdov (od 58. Schoissengeyr).
Celje: Rozman, Morozov, Zec, Vuklišević, Šporn, Zabukovnik, Kouter (od 68. Janjičić), Popović, Matko, Bizjak (od 88. Matić), Bajde (od 80. Mačak).
Rumeni kartoni: Repas; Zabukovnik, Popović, Bizjak, Zec.
Rdeči karton: Popović (94.).

Potek tekme

KONEC TEKME! Velika zmaga rumene družine v zaključku tekme, težave pa za Celje, ki je ob koncu zaradi izključitve izgubilo še Popovića.

94. minuta – GOOOOOL ZA DOMŽALE! V zadnji akciji na tekmi je Podlogar izkoristil podajo Jakupovića s prostega strela in šokiral Celjane!

79. minuta – Po podaji iz kota je uporabno žogo v kazenski prostor poslal Jakupović, z volejem pa je mojstrsko udaril Podlogar. A je bil Rozman pripravljen in je žogo odbil čez gol.

65. minuta – GOOOOOL za DOMŽALE! Hiter odgovor domačih, Kovačević je po globinski podaji premagal Rozmana. Sodniki na igrišču so ga sicer sprva razveljavili, a ga je VAR potrdil!

GOL DOMŽAL:

62. minuta – GOOOOOL za CELJE! Izvrstna podaja Popovića z desne strani, Bajde pa je z odlično reakcijo v teku premagal Mulalića in povedel Štajerce v vodstvo.

GOL BAJDETA:

60. minuta – Rezervistu Schoinssengeyru ni veliko manjkalo, pa bi Domžale povedel v vodstvo.

54. minuta – Priložnosti Celjanov si vrstijo ena za drugo. Tokrat je s prostega strela podal Popović, vtekajočemu Bizjaku pa je bilo lažje zgrešiti kot zadeti.

50. minuta – Po podaji Zabukovnika je do strela z glavo prišel Bajde, a preko gola.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

37. minuta – Prvič na tekmi so resneje zapretili tudi domačini, z leve strani je močno streljal Kovačević, Rozman pa je žogo odbil v kot.

Strel Kovačevića:

27. minuta – Celjani stopnjujejo pritisk, tokrat je poskušal še Bizjak. A tudi tokrat je bil strel preslab za Mulalića.

26. minuta – Po hitri in domiselni akciji Celjanov je po izvrstni odloženi žogi Popovića sprožil Kouter, a je strel odletel mimo vrat.

Strel Kouterja mimo gola:

19. minuta – Iz podobnega položaja kot na začetku Bajde je tokrat poskusil Zabukovnik, a je Mulalić tudi tokrat žogo ukrotil.

2. minuta – Prva priložnost že takoj na začetku! Bajde je sprožil z roba kazenskega prostora, a se je izkazal Mulalić.