Pomurke po dveh rdečih kartonih brez možnosti

Liga prvakov 21. Avg 202120:11 0 komentarjev
Nona Pomurje Beltinci so izgubile proti Žitlobudu iz Harkiva.

Igralke None Pomurja Beltincev so s porazom končale kvalifikacijski turnir 1. kroga nogometne lige prvakinj. V finalu so Pomurke v Gornji Radgoni izgubile proti ukrajinskemu Žitlobudu iz Harkiva z 1:4 (1:2). Beltinčanke se tako niso prebile v 2. krog, katerega žreb bo v nedeljo.

Osemkratne slovenske prvakinje, ki jih vodi Sandi Bauer, so se na tekmi hitro znašle v nezavidljivem položaju, saj so tekmice povedle v 19. minuti z golom Birgül Sadikoglu, nato pa v 30. in 33. minuti ostale še brez izključenihŠpele Rozmarič in Lucije Kos.

Čeprav so imele kar dve igralki manj, pa so v 37. minuti izenačile, ko je najstrožjo kazen po prekršku nad Špelo Kolbl uspešno izvedla Kaja Korošec. Ukrajinke so številčno premoč nato unovčile v 41. minuti, ko je za vodstvo z 2:1 zadela Olha Ovdijčuk.

Olha Bojčenko je v 50. minuti še povišala prednost tekmic, sedem minut pozneje je bilo po golu Ljubov Šmatko že končnih 4:1. Ukrajinke so se tako prebile v 2. krog. Zmagovalke se bodo prebile v skupinski del, ki bo prvič v obliki štirih skupin s po štirimi ekipami. Naslov brani Barcelona.

Tretje mesto na turnirju v Sloveniji je zasedla NSA Sofija, ki je v Bakovcih z 2:1 premagala Rigas. Latvijskega prvaka je slovenski v polfinalu ugnal s 6:1.