Poškodba Jana Oblaka: Ne spomni se, kaj se je dogajalo

La liga 17. Okt 202214:50 0 komentarjev
Jan Oblak je obležal na igrišču. FOTO: Guliverimages.

Jan Oblak je pri sobotni zmagi Atletico Madrida v španskem prvenstvu staknil pretres možganov, zaradi katerega utegne izpustiti naslednjo tekmo.

Jan Oblak je po trku z nasprotnikovim nogometašem v 69. minuti prvenstvene tekme med Athletic Bilbaom in Atleticom, Madridčani so zmagali z 1:0, obležal na zelenici in deloval zmedeno. Ko ga je sodnik prosil, naj igrišče zapusti za svoji vrati, je prejel celo rumeni karton. Ni ga namreč razumel, zato je na klop odšel pri sredini igrišča.

Da je slovenski zvezdnik, ki ga je med vratnicama Atletica do konca tekme zamenjal Hrvat Ivo Grbić, staknil pretres možganov, je po tekmi priznal tudi njegov trener.

“Jan ni vedel, kaj se je dogaja. Sam se nisem pogovarjal z njim, tako mi je povedal zdravnik,” je povedal Diego Simeone, podobno pa je dal po tekmi vedeti tudi Oblak.

“Ne spomnim se veliko, a sem zmage vesel. Gremo, ekipa!” je na Instagramu nekaj ur po tekmi zapisal slovenski zvezdnik Atletica.

Nič hujšega, a je za naslednjo tekmo vprašljiv

Iz kluba so po tekmi poslali sporočilo, da je utrpel le blažji pretres možganov, a tudi udarec v ramo, s katero je že imel težave, zato je njegov nastop na torkovi prvenstveni tekmi proti Rayu Vallecanu vprašljiv.

Oblak je zaradi poškodbe stegenske mišice dve tekmi v tej sezoni – v prvenstvu proti Celti in v Ligi prvakov proti Bayerju Leverkusnu – že izpustil.

Atletico je po tretji prvenstveni zmagi v nizu skočil na tretje mesto prvenstvene lestvice, medtem ko ga v lovu na napredovanje v izločilne dele Lige prvakov čaka še precej dela. Po štirih krogih je Atletico s štirimi točkami v skupini B šele na tretjem mestu. Za drugouvrščenim Portom zaostaja za dve, za vodilnim Club Bruggom, ki si je že zagotovil osmino finala, pa za šest točk.