Pred kamerami so ga oživljali, zdaj je Sloveniji zabil gol (VIDEO)

Euro2024 16. Jun 202420:15 2 komentarja

Filmska zgodba nogometnega zvezdnika Christiana Eriksena, ki je ob remiju (1:1) proti Sloveniji na tekmi prvega kroga evropskega prvenstva v Stuttgartu zatresel mrežo Jana Oblaka.

V sredo je Christian Eriksen slavil tretjo obletnico novega rojstva. Tistega 12. junija 2021 je danski reprezentant z rojaki na Parken stadionu v Kobenhavnu bil bitko na evropskem prvenstvu proti Finski in se nenadoma zgrudil. Soigralcem, tekmecem in vsem na stadionu je zastal dih. Reševalci so Eriksenu pred očmi celotnega nogometnega sveta reševali življenje.

Njegovi reprezentančni soigralci so sklenili živi obroč, s kateri so zastrli pogled kameram in fotografskim objektivom. Reševalna akcija z defibrilatorjem je bila uspešna. Eriksena so oživili in ga prepeljali v bolnišnico. Stanje so zdravniki stabilizirali, pozneje pa Dancu vstavili srčni spodbujevalnik.

Dramatični prizori iz leta 2021. Foto: Profimedia

Pozivi podpore so takrat prihajali z vseh strani. Vse tekme danske reprezentance so bile zaznamovane z manjkajočo desetico. Napisi na tribunah, grafiti na ulicah, velikanski dres na sredini igrišča …

Christian Eriksen je iz neljube bitke izšel kot zmagovalec. Še več, osem mesecev pozneje se je vrnil na nogometne zelenice, a ne v dresu milanskega Interja, ki je z njim prekinil pogodbe. Podpisal je za Brentford, predlani pa se je preselil v Manchester United.

Vrnil se je tudi v dansko reprezentanco. In … V 17. minuti je zatresel slovensko mrežo, na prvi danski tekmi Eura 2024. Dolgo je kazalo, da je postavil končni rezultat, a je nato v 77. minuti izenačil Erik Janža (1:1).

Vse tekme evropskega prvenstva 2024 si lahko v neposrednem prenosu ogledate na Sportklubu. Novice iz Nemčije pa spremljajte na Sportklubovem podportalu Euro 2024 , obenem pa ste vabljeni, da sodelujete tudi v fantasyju.