Moyes po novem spodrsljaju: V zaključku nam zmanjka poguma

Premier Liga 6. Jan 20149:44 > 10:52

Ljubljana – Prva zgodba 3. kroga FA pokala je nedvomno velika gostujoča zmaga Swanseaja proti Manchester Unitedu. Na preostalih obračunih brez večjih presenečenj.

Po številnih spodrsljajih v prvenstvu si je četa Davida Moyesa novega privoščila še v 3. krogu FA pokala. Poraz proti sicer povsem solidnemu Swanseaju bo pošteno zatresel temlje na Old Traffordu, ki ga je večina gledalcev zapustila že nekaj minut pred koncem srečanja. Za sploh prvo zmago Valižanov v gledališču sanj je v 90. minuti po predložku Routledga z glavo zabil odlični Bony.

Mislim, da smo igrali dovolj dobro. Mislim, da si nismo zaslužili poraza, a smo vseeno izgubili. V zadnji tretjini tekme nam zmanjka poguma,” je po porazu dejal Moyes, ki se mu vse bolj trese stolček, čeprav je težko verjeti, da bi se mu pri rdečih vragov tako hitro zahvalili za sodelovanje: “Razočaran sem, toda prepričan sem, da se bo to spremenilo.” Navijači kličejo po prevetritvi igralskega kadra, a Moyes odgovarja: “Nujno je, da pripeljemo nove igralce, toda ali so te igralci na voljo? Igralce, ki bi jih radi pripeljali, januarja niso na voljo. Ne gre za to, da jih ne želimo pripeljati, vendar za to, ker niso na voljo.

V tem trenutku se zdi, da je United že odpisan iz bitke za naslov prvaka. V tem trenutku je prva naloga Moyesa, da ekipo kar čim hitreje pripelje na mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Glede na zgoščenost pri vrhu Premier lige, bo že to zelo težka naloga.

Arsenal potopil Tottenham

V derbiju 3. kroga je Arsenal v severno-londonskem derbiju z 2:0 odpravil Tottenham. Liverpool se je na Anfiledu maščeval Oldhamu za lanskoletni poraz v isti fazi tekmovanja (2:0), še ena tekma pa čaka Manchester City, ki ni uspel streti Blackburna (1:1). Chelsea je bil z 2:0 boljši od Derby Countyja.

FA pokal, 3. krog (najzanimivejši izidi):

Nottingham Forrest : West Ham United 5:0 (1:0)Abdoun (13/11-m), Paterson (65, 71, 79), Reid (90)

Sunderland : Carlisle 3:1 (1:1)Johnson (34), O’Harlon (50/ag), Ba (90); Robson (43)

Derby County : Chelsea 0:2 (0:0)Obi Mikel (66), Oscar (71)

Liverpool : Oldham Athletic 2:0 (0:0Aspas (54), Tarkowski (82/ag)Port Vale : Plymouth Argyle 2:2 (2:0)Tomlin (15), Pope (36); Reid (51), Purinngton (74)Manchester United : Swansea City 1:2 (1:1)Hernandez (16); Routledge (12), Bony (90)

Blackburn Rovers : Manchester City 1:1 (0:1)
Dann (55); Negredo (45)

Everton : Queens Park Rangers 4:0 (2:0)Barkley (35), Jelavić (44, 68), Coleman (76)Jelavić (Everton) je v 74. minuti zastreljal enajstmetrovko.

Middlesbrough : Hull City 0:2 (0:1)McLean (10, 61)Koren (Hull) ni bil v postavi.

Newcastle Utd : Cardiff City 1:2 (0:0)Cissé (62); Noone (73), Campbell (80)Vučkić (Newcastle) in Velikonja (Cardiff) nista bila v postavi.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images