Obliž na rano – Brentford izločil Fulham

Premier Liga 1. Okt 202020:08 > 20:09
Reuters, Matthew Childs

Osmina finala angleškega ligaškega pokala je postregla s ponovitvijo finala play-offa Championshipa med Brentfordom in Fulhamom. Čebele so slavile s 3:0 in se Fulhamu vsaj nekoliko oddolžile za omenjeni poraz v boju za preboj v Premier ligo.

Brentford in Fulham sta velika rivala, saj oba kluba prihajata iz zahodnega Londona. Tokratna tekma je bila povsem v znamenju Brentforda.

Povezano

Zasedba Scotta Parkerja je tudi danes nadaljevala s katastrofalno formo in še poglobila krizo. Povratnik med angleško elito je v uvodnih treh krogih Premier lige doživel prav toliko porazov, v četrtek pa ga je iz ligaškega pokala izločil drugoligaš.

Parker je pred današnjo tekmo pričakovano premešal začetno enajsterico. Prvi strelec ekipe Aleksandar Mitrović je tekmo začel na klopi, kjer je bil tudi nekdanji igralec Evertona Ademola Lookman, ki se je ta teden kot posojen nogometaš RB Leipziga preselil k Fulhamu.

Oba sta vstopila v igro v drugem polčasu. Mitrović je priložnost dobil v 69. minuti, ko je Brentford že vodil z 2:0.

Glavni junak čebel je bil z dvema goloma Alžirec Said Benrahma (62. in 77. minuta), prvi gol na tekmi pa je dosegel finski napadalec Marcus Forss (37. minuta).

V dresu Fulhama je debitiral nekdanji up Chelseaja Ola Aina, ki je prišel na posojo iz Torina.

Brentford se je prvič v zgodovini uvrstil v četrtfinale ligaškega pokala, kjer se je pridružil Manchester Unitedu, Newcastlu, Manchester Cityju in Evertonu.