Mourinho ugnal Guardiolo – Spursi boljši od Cityja

Premier Liga 21. Nov 202018:30 > 20:23
REUTERS/Neil Hall

V derbiju devetega kroga Premier lige je bil Tottenham na svojem igrišču z 2:0 boljši od Manchester Cityja in skočil na čelo prvenstvene razpredelnice.

Ne samo, da je Tottenham z zmago potrdil visoke ambicije, temveč lahko že sedaj tudi legitimno sanja o naslovu. Obenem je bila to tudi osebna zmaga Joseja Mourinha, ki je še enkrat več potrdil, da so njegove ekipe zelo neugodne za Manchester City Pepa Guardiole. Katalonec še vedno ne pozna nič drugega kot poraz v obračunih s Tottenhamom, odkar ga vodi Portugalec, obračun na stadionu Tottehama pa je bil ravno takšen, kot bi si ga zamislil Mourinho.

Tekma je šla na mlin gospoda Posebnega že po peti minuti. Tanguy Ndombele je z odlično podajo med dvema branilcema Cityja lepo našel Heung-Min Sona, ki je izkoristil očitno prednost v hitrosti, pobegnil Joau Cancelu in žogo rutinsko plasiral ob nemočnem Edersonu. Od tega trenutka je Tottenham samo še čakal na napako sinje-modrih. Prvo je dočakal že v 12. minuti, toda zadetek Harryja Kana je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. VAR je razveljavil tudi izenačujoči zadetek Aymerica Laporta, ker je Gabriel Jesus pred tem igral z roko.

Manchester City je v drugem polčasu vse moči usmeril v napad, vendar si resnejše priložnosti ni ustvaril. Tottenham je zmago potrdil v 65. minuti, ko je Kane v protinapadu lepo zaposlil rezervista Giovanija Lo Celsa, ki je ob svojem prvem dotiku z žogo zatresel mrežo.

City v zaključku ni imel pravega odgovora in tri točke so ostale v Londonu, Tottenham pa je zasedel prvo mesto z 20 točkami, City jih ima osem manj.