Liverpool pojedel Leicester City

Premier Liga 22. Nov 202021:55 > 21:56
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so kljub velikim težavam pokazali pravi karakter in suvereno premagali Leicester City. Kloppovi fantje so na Anfieldu slavili s 3:0.

Redsi so dominirali od prve do zadnje minute. Danes se v taboru domačih ni poznalo, da ima ekipa kakršne koli kadrovske težave.

Aktualni angleški prvaki so na svojem Anfieldu neporaženi že 64 tekem (53 zmag, 11 remijev), kar je najdaljši niz neporaženosti v zgodovini kluba.

Fantje Jurgena Kloppa so proti vratom Scmeichela usmerili kar 23 strelov, 12 pa jih je letelo v okvir vrat.

Liverpool je povedel v 21. minuti. Po kotu domačih je zelo slabo posredoval Evans, ki je žogo zelo nerodno usmeril proti svojim vratom in presenetil soigralca v vratih.

Le nekaj minut kasneje je imel po podaji Vardyja lepo priložnost za izenačenje Barnes.

V 41. minuti so Redsi podvojili prednost. Robertson je s precejšnje razdalje z leve strani krasno podal pred vrata, kjer je našel Joto. Portugalec je matiral Schmeichla in se tako vpisal v zgodovino. Postal je prvi nogometaš Liverpoola, ki je v polno meril na svojih prvih 4 domačih tekmah.

Tudi v 2. polčasu so gostitelji dominirali. Mane je kmalu po uvodu v 2. del igre stekel sam proti nasprotnikovim vratom, a Senegalec ni uspel premagati odličnega Danca.

V 77. minuti se je tudi Firmino znašel sam pred Scmeichlom, a mu je veselje preprečila vratnica. Žoga se je odbila do Maneja, ki je poskušal odbitek pospraviti v mrežo, a tudi njemu je veselje preprečila vratnica.

Končni rezultat je padel v 86. minuti. Po podaji Milnerja iz kota je z glavo v polno meril Firmino.

Redsi so se tako s Tottenhamom izenačili na vrhu lestvice. Vodilni ekipi imasta 20 točk.

Leicester, pred tem krogom vodilna ekipa, je padel na 4. mesto.

V naslednjem krogu bo Liverpool gostoval v Brightonu, Leicester pa bo gostil londonski Fulham.