Topničarji znova točko pred Cityjem

Premier Liga 14. Jan 201410:05 > 10:06

Ljubljana – Arsenal se je vrnil na prvo mesto Premier lige potem, ko je bil v gosteh z 2:1 boljši od Aston Ville.

Za zmago topničarjev sta že v prvem polčasu v razmiku ene minute zabila Jack Wilshere in Olivier Giroud. Aston Villa je odgovorila v drugem polčasu z zadetkom Christiana Bentekeja, ki se je med strelce vpisal prvič po lanskem septembru. Domači so v zaključku srečanja pritiskali za drugi zadetek, vendar je ostalo pri minimalni prednosti Londončanov.

Pomembna zmaga za Arsenal, ki je ohranil minimalno prednost pred Manchester Cityjem in Chelseajem. “Pomembna zmaga. V prvem polčasu se je bolj igralo, v drugem pa se je predvsem borilo. Villa je obračun naredila zelo fizičen, pošiljali so dolge žoge, mi pa smo bili dovolj kompaktni v drugem polčasu. Spet smo pokazali več načinov, na katere lahko igramo,” je bil Wenger zadovoljen s predstavo svojih varovancev.