Mou po veliki zmagi: Pomembna je evolucija

Premier Liga 4. Feb 201410:03 > 10:34

Ljubljana – Derbi 24. kroga Premier lige se je končal po željah Chelseaja, ki je z zadetkom Branislava Ivanovića končal niz enajstih zaporednih domačih zmag Manchester Cityja. Arsenal ostaja na vrhu lestvice.

Etihad je bil pripravljen na veliko slavje, od katerega je bilo na koncu bore malo. Veliki derbi med najboljšim napadom in najtrdnejšo obrambo je z zadetkom Branislava Ivanovića v 32. minuti dobila slednja. Za Chelsea je bila to prva zmaga na Etihadu v Premier ligi po 2008, ko je bilo 3:1 za modre iz Londona. Ekipa Joseja Mourinha je z zmago tudi končala izjemen niz enajstih zaporednih domačih zmag sinje modrih.

City je bil pred srečanjem absolutni favoriti. Ob že omenjenih enajstih zaporednih zmagfah so zabili 42 zadetkov, prejeli pa so jih le osem. Arsenalu so zabili šest “komadov, Tottenhamu šest, Unitedu štiri … A Chelsea je odigral fantastično. Briljiral je Eden Hazard, prek katerega se je začela praktično vsaka akcija. Ekipa Mourinha je z zmago ujela Manchester City na drugem mestu, obe ekipi imati 53 točk, vodilni Arsenal še dve več.

Naslednjo sezono bomo jaz in moji fantje dejali, da smo zreli, čvrsti in pripravljeni za naslov. V letošnji sezoni je govora o evoluciji. Lahko osvojimo naslov, če ga ne osovji City. Arsenal dolgo časa dela na evoluciji svoje ekipe. To kar mi delamo v letošnji sezoni, Arsenal dela že nekaj let. Nam nič ne pomeni, da smo prišli na Etihad in parkiramo avtobus ter srečno zmagamo. Pomembna je evolucija,” je po izjemni predstavi svojega moštva razpredal The Special One.

To so le tri točke. Lahko osvojimo še 42 točk. Chelsea je igral zelo dobro, mi pa smo pogrešali pomembne igralce. Danes so bili srečnejši in zmagali so,” je dodal Manuel Pellegrini, katerega moštvo je kar trikrat rešil okvir vrat.

Premier liga, 24. krog:

Manchester City : Chelsea0:1 (0:1)
Ivanović (32)

Newcastle United : Sunderland 0:3 (0:2)Borini (19/11m), Johnson (23), Colback (80)Vučkić (Newcastle) ni bil v postavi.

West Ham United : Swansea City 2:0 (2:0)Nolan (26, 45)RK: Carroll (59/West Ham)Zabret (Swansea) ni bil v postavi.

Cardiff City : Norwich City 2:1 (0:1)Bellamy (49), Jones (51); Snodgrass (5)

Everton : Aston Villa 2:1 (0:1)Naismith (74), Mirallas (85); Bacuna (34)

Fulham : Southampton 0:3 (0:0)Lallana (64), Lambert (70), Rodriguez (75)

Hull City : Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)Long (12); Paulinho (62)Koren (Hull) je igral od 70. minute.

Stoke City : Manchester United 2:1 (1:0)Adam (38, 52); Van Persie (47)

West Bromwich Albion : Liverpool 1:1 (0:1)Anichebe (67); Strurridge (24)

Arsenal : Crystal Palace 2:0 (0:0)Oxlade-Chamberlain (47, 73)

Lestvica:1. Arsenal 55 točk2. Manchester City 53 3. Chelsea 534. Liverpool 475. Everton 456. Tottenham Hotspur 447. Manchester United 40…18. West Ham United 2219. Cardiff City 2120. Fulham 19

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images