Van Gaalov United do odmevne zmage proti Liverpoolu

Premier Liga 5. Avg 201411:05 > 11:11

Ljubljana – Pokal prvakov v Združenih državah Amerike je že pred začetkom sezone poskrbel za novo edicijo največjega angleškega derbija med Manchester Unitedom in Liverpoolom. Po vodstvu redsov so se na koncu zmage s 3:1 veselili izbranci Louisa van Gaala.

Dobrih deset dni pred začetkom nove sezone Premier lige, ki jo boste znova lahko spremljali na programih Sport Kluba, je Manchester United v vitrine pospravil prvo letošnjo trofejo. Rdeči vragi so v finalu močnega pokala prvakov v ZDA s 3:1 odpravili največje rivale iz Liverpoola. “Za navijače v ZDA in doma je lepo, da smo premagali Liverpool,” je bil po tekmi zadovoljen novi strateg Uniteda Louis van Gaal, ki je epizodo na klopi rdečih vragov začel veliko bolje kot njegov predhodnik David Moyes.

• NE SPREGLEJTE: Nova sezona Premier lige od 16. avgusta naprej ekskluzivno na Sport Klubu!

Več kot 50 tisoč gledalcev v Miamiju je spremljalo zanimivo tekmo. Bolje so začeli redsi, ki so v 14, minuti povedli po natančno izvedenem kazenskem strelu kapetana Stevena Gerrarda. Izid se do konca prvega polčasa ni več spremenil. Že kmalu po začetku drugega je United po zadetku najboljšega igralca turnirja Wayna Rooneyja izenačil, le dve minute kasneje pa je za popolni preobrat zadel še Juan Mata. Zmago rdečih vragov je potrdil Jesse Lingard.

“Seveda smo razočarani, ker smo izgubili v finalu, toda za nas je bilo to sijajno potovanje,” je trener Liverpoola Brendan Rodgers po končani turneji onkraj velike luže vendarle videl kar nekaj pozitivnega.

United je na poti do zmage premagal Romo, Inter, Real Madrid in za konec še največje angleške rivale.

Man United v 1. krogu Premier lige, ki se začenja 16. avgusta, čaka obračun s Swanseajem (sobota, 16. 8., ob 13:45 v živo na SK 1), Liverpool pa dan kasneje proti Southamptonu (nedelja, 17. 8., ob 14:30 v živo na SK 1).

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images