Streznitev za Maribor prišla pravočasno, pred sredinim derbijem s Celticom na SK1!

Premier Liga 18. Avg 201419:03 > 19:04
V Mariboru napetost pred prvo tekmo zadnjega kroga kvalifikacij za uvrstitev v elitno ligo prvakov strmo narašča. Sredin obračun v Ljudskem vrtu proti škotskemu prvaku Celticu bo v vseh pogledih zgodovinskega pomena, saj bo na Štajerskem gostoval eden tistih klubov z najdaljšo in najbolj bogato tradicijo na svetu. Ker so Škoti proti poljskemu prvaku Legiji Varšavi igrali izjemno slabo in so se v play-off uvrstili šele nakdandno za zeleno mizo, je marsikdo Maribor prehitro postavil v vlogo favorita, čeprav temu še zdaleč ni tako. Na to je opozoril tudi mariborski športni direktor Zlatko Zahović, ki je v intervjuju za klubsko spletno stran zatrdil tudi, da prvenstveni poraz vijolic minuli konec tedna v Celju psihološko ne bo potolkel. Še več; streznitev pred “epsko tekmo”, kot jo vsi vidijo v Mariboru, je prišla ravno v pravem času.
Naj spomnimo; Maribor je v Celju doživel sploh prvi poraz na kakšni uradni tekmi v letošnji sezoni. Vijolice so že v 53. minuti srečanja proti domači ekipi, za katero so zabili Klemenčič, Omoregie in Bajde, izgubljali z rezultatom 3:0, poraz pa je kasneje z avtogolom v 84. minuti srečanja omilil kar Celjan Vrhovec. Za nameček so Mariborčani v drugem polčasu igrali še z igralcem manj … Že v 30. minuti srečanja je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Filipovič.
V mariborskem taboru po tekmi niso želeli biti pretirano potrti, športni direktor Zahovič pa meni, da njegovi varovanci enostavno niso imeli sreče. “Tudi takšna tekma se zgodi. Navadili smo s že na uspehe, toda ne smemo pozabiti, da fantje igrajo v naporednem ritmu sobota-sreda-sobota,” je nekdanji slovenski reprezentant opozoril v intervjuju za klubsko spletno stran. Fantje so imeli po njegovem slab dan v službi. “Porazi se dogajajo. Vse kar je zdaj pomembno, je temeljita priprava na sredino epsko tekmo v Ljudskem vrtu!” Trener Ante Šimundža ima ponovno na voljo kompletno ekipo, resnejših poškodb nogometašev ni.
Maribor je po porazu v državnem prvenstvu na razpredelnici zdrsnil na peto mesto, saj ostaja pri devetih točkah, a ima tudi tekmo manj od tekmecev. Na vrhu 1. slovenske nogometne lige pa vztrajajo Domžale, ki so na petih tekmah letos zbrale prav toliko zmag. In če so vijoličasti v prvenstvu doživeli prvi poraz v letošnji sezoni, pa so v Evropi še vedno neporaženi; na štirih kvalifikacijskih tekmah so doma dvakrat zmagali, v gosteh pa vpisali remija proti Zrinskemu oz. Maccabiju Tel-Avivu.
Okrepljeni z vrnitvijo Agima Ibraimija, ki je podpisal pogodbo s klubom do leta 2017, zdaj v Ljudskem vrtu nestrpno čakajo na škotskega tekmeca. Nedvomno izkušnje pravijo, da bo potrebno že doma iztržiti ugoden izid, gostovanje teden dni pozneje na Celtic Parku v Glasgowu bo še veliko bolj zahtevno …
Ker vstopnic za sredino tekmo v Ljudskem vrtu ni več, vam vsem tisti, ki ste ostali brez dragocenega kosa papirja, rešitev ponuja Televizija Sportklub! Tekmo si boste namrež v živo ob 20:45 lahko ogledali na našem prvem programu SK1, že ob 19:25 pa se bo začela tudi studijska oddaja z voditeljem Mihom Penkom!

Author: L.S., Foto: Getty Images