City dobil derbi, Rodgers trdi, da bo Liverpool z Mariom vrnil udarec

Premier Liga 25. Avg 201411:22 > 26. Avg 2014 9:57

Manchester City je z izidom 3:1 dobil prvi derbi angleške lige v novi sezoni 2014-15. Na Etihadu je v zadnji tekmi drugega kroga gostoval Liverpool, lani Cityjev glavni tekmec v boju za naslov državnega prvaka, katerega je s tribun svojega nekdanjega delodajalca že spremjal tudi Mario Balotelli, kakopak v družbi svojega menedžerja Mina Raiole. Balo je s klubom iz Anfielda podpisal triletno pogodbo, na teden bo zaslužil 100 tisoč evrov, na dresu bo nosil številko 45, ki je postala že njegov zaščitni znak. Italijan je lahko vseeno samo nemočno opazoval, kako je v modrem dresu blestel Črnogorec Stevan Jovetić; zabil je dva gola, zato mu samo še eden manjka, da se izenači s svojim lanskim izkupičkom, ko so ga pestile tudi številne poškodbe. Izkazal se je tudi rezervist Sergio Aguero, ki je na 3:0 povišal praktično ob prvem stiku z žogo, častni gol za Redse pa je dosegel kar domači branilec Pablo Zabaleta. Če se je po tekmi domačemu trenerju Mauriciu Pellegriniju smejalo od zadovoljstva, pa gostujoči strateg Brendan Rodgers miri svoje navijače in jim obljublja, da se po Liverpool hitro pobral. Izgubiti na Etihadu pač ni nobena kastastrofa …

City je pred domačimi gledalci sicer povedel v 41. minuti, ko je Dejan Lovren pred svojimi vrati oddal žogo Albertu Morenu, ta je prvič začel tekmo za Liverpool, Špancu pa je žogo ukradel Jovetić in z natančnim strelom med nogama matiral vratarja Simona Mignoleta. V 55. minuti je Jovetić po izvrstnem prodoru Samira Nasrija po desnem krilu in lepi podaji v kazeski prostor s strelom pod prečko povišal na 2:0. Tretji gol je zabil rezervist Aguero, ki le nekaj sekund po vstopu v igro (menjal je Edina Džeka) ušel gostujoči obrambi in izkoristil lepo podajo Jesusa Navasa pred vrata. V 83. minuti je Daniel Sturridge zaposlil Rickieja Lamberta, ki je z glavo streljal v vratarja Joa Harta, po obrambi pa se je žoga od Zabalete vendarle odbila v mrežo. Do konca tekme so imeli gostje še dve lepi priložnosti za drugi zadetek, najlepšo je zapravil rezervist Lazar Marković.

Domači trener Pellegrini je bil po tekmi izjemno dobre volje: “Težko je bilo odigrati dve premierligaški tekmi zapored z nekaterimi igralci, ki so pred tem trenirali vsega 15 dni. Toda imamo šest točk, dve težko priborjeni zmagi. Čestitam fantom, ker so se tako borili celo tekmo. Igrali smo proti zelo dobremu tekmecu, ki je zelo napadalno usmerjen. Škoda, ker smo dobili gol, toda napravili smo napako.”

Čilenec je še posebej pohvalil Stevana Jovetića, ki je bil poleti že na izhodnih vratih kluba, potem ko lani zaradi poškodb praktično ni igral. “Veliko težav je imel, ni mu uspelo odigrati treh tekem zapored. Toda trdo je delal za svoj useh in zdaj je trud poplačan. Res sem vesel zanj, zasluži si,” tako še Pellegrini.
Brendan Rodgers na drugi strani po tekmi ni želel biti pretirano potrt. “Mislim, da smo bili do 40. minute boljša ekipa na igrišču, potem pa je igralcem popustila koncentracija. Obramba je pri drugem zadetku napravila napako. Ni lahko gostovati na Etihadu, toda fantje se po zaostanku niso predali in bili so nagrajeni z zadetkom. Ves čas smo bili nevarni za gol, kar je zelo pomembno. Za nami je težka tekma, ki pa nas psihološko ne bo potrla. Gremo naprej,” je razmišljal nekdanji strateg Swanseaja.
Na tekmi sta se sicer poškodovala Alberto Moreno in Glen Johnson, a šele temeljite zdravniške preiskave bodo pokazale, kako resno je njuno zdravstveno stanje. Rodgers že komaj čaka, da v rdečem dresu zaigra tudi Mario Balotelli. “Pri Liverpoolu bo Mario končno pokazal, česa je sposoben,” Rodgers verjame, da je našel ustrezno zamenjavo za Luisa Suareza.

Author: L.S., Foto: Getty Images