Premiership, 8. krog: Sergio Aguero lastnoročno potopil Tottenham!

Premier Liga 18. Okt 201411:38 > 16:13
Po dolgem reprezentančnem premoru se je ta konec tedna na zaslone televizije Sport Klub vrnila angleška Premier liga, že v soboto zgodaj popoldne smo namreč videli nov zanimiv obračun med Manchestrom Cityjem in Tottenhamom, medtem ko bodo kasneje svoje tekme igrali tudi Chelsea, ki gostuje pri Crystalu Palacu, pa Arsenal doma proti Hullu Cityju, v nedeljo pri Rangersih gostuje Liverpool, šele v ponedeljek zvečer pa na gostovanju pri West-Bromwichu Albionu igra Manchester United. Spursi so se le s težkim srcem spominjali lanske sezone, ko so na Etihadu dobili kar šest golov, zato so letos nameravali popraviti slab vtis, City pa je napovedal nadaljevanje začeteka niza še pred kvalifikacijami za evropsko prvenstvo …  Po nekoliko slabšem začetku sezone so namreč aktualni angleški državni prvaki dosegli dve zaporedni gostujoči zmagi in postali prvi zasledovalec vodilnega in še neporaženega Chelseaja. Tudi letos s Spursi niso imeli večjih težav, saj so Tottenham doma premagali kar s 4:1, ob tem pa je vse štiri zadetku prispeval Argentinec Sergio Aguero. Slednji se je tako na vrhu liste strelcev izenačil z Diegom Costo (9), ki bo izpustil sobotno gostovanje pri Crystalu Palacu.
LAMPARD IGRAL OD PRVE MINUTE, YAYA TOURE ZAČEL NA KLOPI
Pred tekmo sta imela oba trenerja sicer nekaj težav s poškodovanimi igralci; pri domačih je manjkal Eliaquim Mangala, Yaya Toure pa je bil v slabi fizični pripravljenosti, zato je to pol v igro vstopil šele v drugem polčasu, ko je menjal Fernandinha. Pred tekmo je vendarle okreval metuzalem Frank Lampard, gostujoči strateg Mauricio Pochettino pa je imel precej skrbi zaradi Huga Llorisa in Nacerja Chadlija, ki sta se z reprezentančne akcije vrnila rahlo načeta, vendar sta na koncu oba začela tekmo. Tottenhamu so sicer manjkali tudi Kyle Naughton, Emmanuel Adebayor in Nabil Bentaleb.
Pellegrini upa, da bo City doma tudi letos naposled postal nepremagljiva ekipa iz lanske sezone, ki je na Etihadu izgubila zgolj proti Chelseaju, letos pa so domači na treh tekmah do obračuna s Tottenhamom le enkrat zmagali, po enkrat pa remizirali in izgubili. City je sicer na medsebojnih tekmah trenutno veliko uspešnejši, dobil je kar šest od zadnjih sedmih tekem. Lanski poraz Spursov na Etihadu (6-0), je bil najhujši v njihovi zgodovini nastopanja v Premiershipu, letos so jo Spursi na koncu odnesli le za odtenek bolje.

ZADNJIH SEDEM TEKEM POSTREGLO S 35 ZADETKI
Tekme teh dveh nasprotnikov so bile v zadnjem času prava rekla za napadalen nogomet, saj je zadnjih šest srečanj postreglo s kar 30 zadetki. Novih pet je padlo danes; Sergio Aguero je Tottenham premagal dobesedno sam, potem ko je domače moštvo v vodstvo povedel že v 13. minuti po lepi podaji Franka Lamparda, ko je iz neposredne bližine žogo poslal za hrbet Huga Llorisa. Gostje so sicer prišli do izenačenja preko Christiana Eriksena že dve minuti pozneje, vseeno je Aguero v 20. minuti udaril drugič in domače na odmor popeljal z vodstvom. Do konca tekme je Aguero zabil še dva gola, lahko pa ti tudi petega, če ne bi zgrešil z bele točke, medtem ko je drugo enajstmetrovko, za goste, zapravil Roberto Soldado.

Author: L.S., Foto: Getty Images