Tottenham zlahka čez Liverpool

Premier Liga 22. Okt 201722:01 > 22:06
Getty images/David Ramos

Nogometaši Tottenhama so na Wembleyju dobili derbi 9. kroga angleške Premier lige. Z izjemno predstavo so odpravili visokoleteči Liverpool (4:1).

Gostitelji so na Wembleyju ekspresno povedli. Že po slabih štirih minutah so zatresli mrežo Liverpoola. Po podaji Kierana Trippierja je Harry Kane izigral gostujočo obrambo – zatajila sta branilca Lovren in Joe Gomez -, nato je preigral še vtekajočega vratarja Simona Mignoleta in z levico zatresel prazno mrežo. 1:0. Že v 12. minuti so se redsi znašli v dvojnem zaostanku, potem ko je Mignoleta premagal še Heung Min SonTottenham je prevladoval v vseh elementih igre, nato pa je v 24. minuti nenadoma prejel zadetek, ki mu je nekoliko spodrezal krila. Gostitelji so na sredini igrišča izgubili žogo, kapetan Jordan Henderson, ki se je po poškodbi Georgina Wijnalduma vrnil v začetno enajsterico rdečih, je z globinsko podajo zaposlil Mohameda Salaha, ta pa je z natančnim strelom žogo od desne vratarjeve vratnice poslal v mrežo za 2:1

Drugi polčas sta ekipi začeli nekoliko bolj rezervirano, nobena si ni priigrala večjih priložnosti, v 56. minuti pa je po novem nizu napak v gostujoči obrambi – na čelu z Mignoletom, ki je ob predložku v kazenski prostor ‘zaplaval’ v prazno – še drugič zadel Kane. To je bil že njegov 13. gol za Tottenham v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih. Po četrtem zadetku so se varovanci Mauricia Pochettina malce umirili, nasprotnika niso več agresivno pokrivali po vsem igrišču, tudi priložnosti so bile redkejše. Liverpoolčani so bili nekoliko podjetnejši v napadu, Philippe Coutinho je v 67. minuti nevarno zapretil, vratar Hugo Lloris je njegov strel s pomočjo prečke ubranil, dobrih deset minut pozneje je francoskega vratarja nastreljal še Salah.