Spursi spet padli na Old Traffordu

Premier Liga 28. Okt 201713:13 > 13:21
Getty Images Sport, Richard Heathcote

Derbi desetega kroga angleške premier lige je pripadel ekipi Manchester Uniteda, mož odločitve pa je bil francoski napadalec Anthony Martial. Zadetek za zmago je dosegel v samem zaključku tekme.

Mauricio Pochettino se je odločil za nekoliko bolj zaprto postavitev, medtem ko so Rdeči vragi v napad krenili z napadalno trojko Romelu Lukaku – Marcus Rashford – Henkrikh Mkhitaryan. Rdeči vragi so imeli nekaj polpriložnosti na začetku tekme, a so gostje relativno hitro vzpostavili ravnotežje. Še do polčasa je kazalo, da bodo zadeli prvi, a se je polčas vseeno končal brez zadetkov (0:0).

Tudi v drugi polčas so bollje krenili nogometaši Manchester Uniteda, saj je imel nekaj priložnosti ponovno Romelu Lukaku. A tudi tokrat so Spursi hitro odgovorili, prek Delle Allija, ki se je znašel v dvoboju ena na ena z Davidom de Geo, a je slabo zadel žogo po sicer zelo lepem predložku Erica Dyerja. Zgolj minuto pozneje je Lukaku zadel prečko, a je bila to samo napoved tistega, kar je sledilo.

V 81. minuti tekme je visoko v kazenskem prostoru skočil Lukaku in žogo z glavo spravil do Anthonyja Martiala, ki je hladnokrvno matiral Huga Llorisa.

Vragi so sicer še eno priložnost zapravili v končnici tekme pred Jesseja Lingarda, ki je prav tako izgubil dvoboj iz oči v oči z Llorisom. S to zmago se je United utrdil na drugem mestu s 23 točkami, ima dve točki manj od mestnega rivala Cityja, a tudi tekmo več. Tottenham ostaja tretji z 20 točkami.