Everton poražen pri "svetnikih", Arsenal z veliko sreče

Premier Liga 26. Nov 201716:22 > 16:25
Bryn Lennon, Getty Images Sport

Southampton je po dveh zaporednih porazih slavil. V 13. krogu premier lige so "svetniki" ugnali Everton, treh točk pa se veselijo tudi igralci Arsenala.

Southampton je na stadionu St. Mary’s slavil s 4:1. Prvi gol za “svetnike” je dosegel Dušan Tadić v 18. minuti. Srbski reprezentant je po podaji Ryana Bertranda poskrbel za pravo malo mojstrovino.

Za Everton je še pred iztekom prvega polasa poravnal izid Gylfi Sigurdsson, potem pa odličen drugi polčas za domače. Charlie Austin je v razmaku šestih minut kar dvakrat za del in “svetnike” povedel v prednost s 3:1, piko na “i” odlični nedeljski predstavi pa je dal Steven Davies v 87. minuti. To je že sedmi poraz Evertona v tekoči sezoni premiershipa.

Richard Heathcote, Getty Images

Arsenal je slavil na gostovanju v Burnleyu.  “Topničarji” so do treh točk prišli povsem ob koncu srečanja, ko jim je sodnik dosodil malce sumljivo enajstmetrovko. Z bele točke je bil zanesljiv Alexis Sanchez.