City s povratkom, Sterling junak tekme

Premier Liga 26. Nov 201718:56 > 18:57
Gareth Copley/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so proti Huddersfieldu zrežirali povratek po zaostanku z 0:1 in se z dvema kasnejšima zadetkoma po 13. krogih tekmovanja še utrdili na vrhu lestvice.

Ekipa Pepa Guardiole se je v obračunu 13. kroga premier lige mučila s Huddersfieldom, a je na koncu prišla do težko prisluženih treh točk, kar pomeni, da ima City spet osem točk prednosti pred njihovimi mestnimi rivali, ekipo Manchester Uniteda.

Gosti so do zmage prišli, potem ko so uspeli zrežirati preobrat v drugem polčasu, najzaslužnejši za zmago pa je Raheem Sterling, ki je najprej izsilil 11-metrovko, ki jo je v gol pretopil Sergio Aguero v 47. minuti. Le šest minut kasneje je Sterling spet udaril in tokrat dosegel zadetek za zmago.

Huddersfield je sicer v prvem polčasu povedel preko avtogola NicolasaOtamendija, a na koncu ni vzdržal. Še več, nogometaši Huddersfielda tekom celotnega obračuna niso niti enkrat streljali v okvir vrat. City pa je na tej tekmi imel žogo v posesti kar 80 odstotkov časa.

To pomeni, da so nogometaši Huddersfielda še vedno na 11. mestu premier lige s 15 točkami.