City brez milosti, "oskubil" še Spurse za 16. zaporedno

Premier Liga 16. Dec 201718:15 > 20:25
Stu Forster, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so v 18. krogu premier lige s 4:1 premagali Tottenham in tako nadaljujejo z neverjetno serijo 16 zaporednih tekem, na katerih so v žep pospravili vse tri točke.

Ekipa Pepa Guardiole je nadzirala celoten potek srečanja in pokazala, da je v tem trenutku enostavno najboljši nogometni klub (vsaj) v državi. Festival golov na Etihadu je odprl Ilkay Gündogan v 14. minuti, potem pa sta mreži v prvem polčasu mirovali.

V drugem je na tribunah prvič završalo v 68. minuti, ko je grd štart na Kevina de Bruyna uprizoril Delle Ali in ni malo sodnikov, ki bi pri takšni igri s podplatom pokazali neposreden rdeč karton. Angleški reprezentant je dobil rumenega.

Le dve minuti kasneje se je Belgijec na najlepši možen način maščeval z zadetkom za 2:0. Gabriel Jesus je imel pet minut kasneje priložnost, da vodstvo poveča, a je strel z enajstih metrov usmeril v vratnico, od tam pa se je odbila naravnost na nogo Raheemu Sterlingu, ki je meril krepko čez gol.

Napadalec Citya se je domači publiki izdatno oddolžil, saj je v 80. oziroma 90. minuti zadel za varno prednost in zmagovalec je bil tako odločen. Častni gol za “spurse” je v sodnikovem podaljšku dosegel Christian Eriksen.

Po 18 tekmah imajo sinjemodri na prvem mestu 52 točk, 14 več od drugouvrščenega Manchester Uniteda (“vragi” imajo tekmo manj), Tottenham pa je z 31 točkami na sedmem mestu premiershipa.