Štirje zadetki in remi v Manchestru, Chelsea zanesljivo

Premier Liga 26. Dec 201717:46 > 18:09
Twitter

Na "boxing day"je bilo ob 16. uri na sporedu šest tekem. Kar štiri tekme so se končale brez zmagovalca, med drugim tudi tekma na Old Traffordu, kjer je United s težavami prišel do remija. Do zmage sta prišla zgolj Chelsea in Watford.

Prvič po poškodbi je Jose Mourinho v začetno enajsterico uvrstil Zlatana Ibrahimovića v Premier League, ob njem je začel tudi Romeu Lukaku. Vendar kljub temu se je začelo sanjsko za gostujočo ekipo Burnleya, ki je povedel že po vsega treh minutah. Rdeči vragi znova niso dobro razčistili žoge pred svojim kazenskim prostorom in se po zadetku Ashleya Barnesa znašli v vodstvu že v 3. minuti. Sledil je nov šok v 36. minuti. Na 2:0 je povišal Steven Defour, ki je s prostega strela poskrbel za pravo mojstrovino.

V drugem polčasu je bilo jasno, da bodo rdeči vragi šli na glavo. Portugalec je opravil dve zamenjavi v igro sta vstopila Henrikh Mkhitaryan in Jesse Lingard. In v 53. minuti je slednji zadel po podaji Ashleya Younga in znižal na 2:1. Burnley je igral zelo obrambno in zavlečeval, zdelo se je, da so tri točke za goste blizu, vendar je v 91. minuti za remi poskrbel z drugim zadetkom na tekmi Lingard, ki je izkoristil slabo izbito žogo gostov in neubranljivo zadel za točko in končni 2:2. Z današnjim remijem zagotovo ni zadovoljna nobena izmed ekip.

CHELSEA – BRIGHTON 2:0 (1:0)
Morata 46., Alonso 60.

Chelsea je pred domačimi gledalci igral proti Brightonu in na koncu tudi povsem pričakovano zmagal, modri iz Londona so bili skozi celotno tekmo boljši nasprotnik in na koncu slavili z 2:0. Stelca sta bila v 46.minuti Alvaro Morata in v 60. minuti še drugi Španec Marco Alonso.

BOURNEMOUTH – WEST HAM 3:3 (1:1)
Gosling 30., Ake 57., Wilson 91.; Collins 8., Arnautović 82., 89.

HUDDERSFIELD – STOKE CITY 1:1 (1:0)