Lepotica na Emiratesu prinesla remi in štiri zadetke

Twitter

Na Emiratesu sta na londonskem derbiju za fantastično tekmo poskrbela Arsenal in Chelsea. Videli smo lahko štiri zadetke in pa izjemno razburljivo srečanje, kjer priložnosti ni manjkalo. Na koncu pa sta si ekipi razdelili točko.

V prvem polčasu zadetkov nismo videli, pa čeprav je bilo priložnosti za le te več kot dovolj. V svojih vratih sta blestela oba vratarja, pri domačih Petr Cech, pri gostih pa Thibaut Courtouis.

V drugem polčasu pa se je igralcem ene in druge ekipe vendarle odprlo v napadu. Za prvo mojstrovino na tekmi je poskrbel Jack Wilshere, ki je ob bližnji vratnici odprl fantastičnih zadnjih 30-minut tekme.

Samo štiri minute pozneje je Eden Hazard padel v kazenskem prostoru, sodnik pa je v sumljivi situaciji pokazal na belo točko, darilo pa je Belgijec uspešno izkoristil in rezultat poravnal. V 84. minuti so modri spreobrnili rezultat po akciji dveh bočnih branilcev Davide Zappacosta je podal v sredino, kjer je obrambo topničarjev prehitel Marcos Alonso in premagal Cecha. S pravim evrogolom pa je končnih 2:2 postavil Hector Bellerin.

V drugem polčasu smo prav tako videli lepo število priložnosti. Še dodatno razburjene bi lahko prinesel takojšen odgovor Chelsea, ki je bil blizu tretjega zadetka takoj po izenačenju na 2:2. Letela je dolga žoga proti Alvaru Morati, ki je nastreljal Cecha in tako zapravil še tretjo lepo priložnost na tekmi, do odbite žoge je prišel Zappacosta vendar zadel prečko.

Chelsea je s tem remijem pristal na tretjem mestu, točko za Unitedom. Arsenal zaseda šesto mesto.