Agüero s hat-trickom "odpihnil" srake

Premier Liga 20. Jan 201820:34 > 20:36
Alex Livesey, Getty Images Sport

Manchester City se je po prvem porazu v sezoni hitro vrnil v zmagovite tirnice. Sinje-modri so v 24. krogu Premier lige na Etihadu s 3:1 odpravili Newcastle. Pod vse tri zadetke se je podpisal Sergio Agüero.

Za sijajnega Sergia Agüera je bil to letošnji drugi hat-trick (prvega je dosegel proti Watfordu) in skupno že sedmi v Premier ligi. Argentinec je dosegel popolni hat-trick, saj je zadel z levo in desno nogo ter glavo.

Newcastle na Etihadu ni imel veliko možnosti. Agüero je strelske vaje začel v 34. minuti, ko mu je na glavo lepo podal Kevin De Bruyne. Za fantastičnega Belgijca je bila to že deseta letošnja podaja. Na 2:0 je Argentinec povišal v 63. minuti po uspešno izvedeni najstrožji kazni. Le štiri minute kasneje je goste v igro vrnil Jacob Murphy, vse dvome o zmagovalcu pa je v 83. minuti razrešil Agüero.

Sinje-modri imajo po 21. zmagi v sezoni 65 točk, 12 več od drugega Manchester Uniteda. Newcastle na drugi strani s 23 točkami ostaja na 15. mestu.