Merseyside derbi se je končal brez zadetkov

Premier Liga 7. Apr 201816:00 > 16:08
Getty Images

Nogometaši Evertona in Liverpoola so se na tekmi 33. kroga angleške Premier lige na mestnem derbiju razšli brez zadetkov (0:0).

V prvem polčasu sta si obe ekipi priigrali nekaj obetavnih situacij, a zadetkov nismo videli. Pri gostiteljih je najlepšo priložnost zapravil Yannick Bolasie, ki je v 23. minuti sprožil z razdalje, a se je z obrambo izkazal Loris Karius. Na strani Liverpoola sta zapretila Dominic Solanke in James Milner, a se vratar Jordan Pickford ni dal. Več od igre so imeli gostje, ki pa so pogrešali poškodovanega Mohameda Salaha.

Liverpool je bil tudi v drugem delu podjetnejši, a varovanci Jürgena Kloppa niso uspeli priti do večje priložnosti. V 57. minuti je veliko pozornosti požela menjava Wayna Rooneyja, ki je bil nad odločitvijo Sama Allardyca vidno razburjen. V nadaljevanju je za goste poskusil še Alex Oxlade-Chamberlain, a za las zgrešil, v končnici pa smo videli pritisk domače ekipe, ki pa prav tako ni obrodil sadov. Najbljižje zaddetku so bili modri v 87. minuti, ko predložka Thea Walcotta nista znala izkoristiti Cenk Tosun in Seamus Coleman.