Velik preobrat Chelseaja za nove težave Southamptona

Premier Liga 14. Apr 201815:20 > 15:22
Henry Browne/Getty Images

Chelsea je na uvodni tekmi 34. kroga v gosteh prišel do težko priborjene zmage s 3:2 proti Southamptonu, ki se bori za obstanek. Junak tekme z dvema goloma pa je bil Olivier Giroud.

Southampton, ki se krčevito bori za obstanek je prišel do vodstva z 1:0, potem, ko je v 21. minuti podajo Ryana Bertranda unovčil Dušan Tadić. Domači so v drugem polčasu zabili še enkrat v 60. minuti je na 2:0 povišal Jan Bednarek.

Takoj po golu je reagiral tudi trener Antonio Conte ter v igro takoj poslal Pedra in Olivierja Girouda. Gostje so samo deset minut pozneje začeli stvari postavljati na svoje mesto. v 70. minuti je začel rezervist Giroud, pet minut pozneje je že izenačil Eden Hazard. Popoln preobrat pa je sledil v 78. minuti, ko je po slabem izbijanju domačih žogo v mrežo pospravil še enkrat več Giroud in posatvil končni rezultat 3:2.

Southampton bo s tem porazom ostal na 18. mestu pri 33. točkah. Za mesti, ki prinašajo obstanek pa trenutno zaostajajo za tri točke.