City naslov proslavil s petardo v mreži Swanseaja

Premier Liga 22. Apr 201819:17 > 19:22
Alex Grimm/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so na tekmi 35. kroga angleške Premier lige prišli do zanesljive zmage proti Swanseaju (5:0).

Sinjemodri so bili vseh 90 minut izrazito boljši nasprotnik in imeli žogo v svoji posesti kar 83-odstotkov igralnega časa. Swansea ni prišel do niti ene resne priložnosti.

Zasedba Pepa Guardiole je do vodstva prišla v 12. minuti, ko je podajo Raheema Sterlinga izkoristil David Silva. Asistent pri prvem golu se je med strelce vpisal le štiri minute zatem.

V 54. minuti je na 3:0 povišal Kevin de Bruyne. V 63. minuti je enajstmetrovko zapravil Gabriel Jesus, ki pa je zadel v 88. minuti. Že pred tem je le minuto po zapravljeni enajstmetrovki Jesusa zadel Bernardo Silva.

Manchester City si je naslov v Premier ligi zagotovila že v zadnjem krogu, ko je West Brom presenetil Manchester United. Za City je to peti angleški naslov in tretji v Premier ligi.

Swansea po porazu ostaja na 17. mestu in ima na svojem računu 33 točk. Pred Southamptonom ima štiri točke prednosti.