Petarda za slovo od Wengerja, Chelsea še upa

Premier Liga 6. Maj 201819:24 > 19:26
Mike Hewitt/Getty Images

Nogometaši Arsenala so v 36. krogu premier lige prepričljivo premagali Burnley. Zadnje srečanje, ki ga je na Emiratesu s klopi vodil Arsene Wenger, so topničarji dobili 5:0.

To je tudi najvišji poraz, ki so ga varovanci Seana Dychea utrpeli v premiershipu. Za domače so se na listo strelcev vpisali Pierre-Emerick Aubameyang (2x), Alexandre Lacazette, Sead Kolašinac in Alex Iwobi.

Arsenal po zmagi na lestvici ostaja šesti (60 točk), medtem ko je Burnley sedmi (54). V derbiju kroga je Chelsea na Stamford Bridgeu z 1:0 premagal Liverpool ter s tem zadržal možnosti za uvrstitev v ligo prvakov.

Strelec odločilnega gola za modre je bil Olivier Giroud v 32. minuti, za podajo pa je poskrbel Victor Moses. Sredi drugega polčasa so Londončani dosegli še en zadetek, a je bil pri strelu na gol v prepovedanem položaju Antonio Rüdiger.

Zadnjo priložnost za izenačenje Liverpoola je v samem zaključku tekme zamudil Dominic Solanke. Lanskoletni prvaki so sedaj peti (69 točk), imajo dve manj od četrtega Tottenhama in tri več od Liverpoola, ki pa ima tekmo več.