Kane ob zmagi Tottenhama nadaljuje avgustovski post

Premier Liga 11. Avg 201815:32 > 15:34
Tony Marshall/Getty Images

Tottenham je zmagovito začel novo sezono Premier lige, potem ko je v prvem krogu na gostovanju pri Newcastlu slavil z 2:1.

Gledalci na St. James Parku so vse tri zadetke videli v prvih 18 minutah, po prvih treh udarcih v okvir vrat, prav v vseh treh primerih pa so strelci v polno merili z glavo.

Jan Vertonghen je Tottenham v vodstvo popeljal v osmi minuti po podaji iz kota. Domači so se izenačenje veselili vsega tri minute kasneje, ko je zadel Joselu.

Zmago je ekipi Mauricia Pochettina v 18. minuti po novi podaji v kazenski prostor zagotovil Dele Alli.

V prvi postavi Londončanov je začel tudi Harry Kane, čeprav so številni napovedovali, da bo začel na klopi. Angleški kapetan kljub temu ni uspel prekiniti avgustovskega črnega niza. Za Kana je bilo to že 14 zaporedno srečanje v avgustu, v katerem ni uspel zatresti mreže. V tem času je na vrata nasprotnika sprožil 44 strelov, vendar ostal brez zadetka.

Newcastle je bil v drugem delu srečanja boljši nasprotnik in bi si po videnem zaslužil vsaj točko. Huga Lllorisa je dvakrat rešil tudi okvir vrat.

Zanimivo, da sta se Totttenham in Newcastle že pred letom dni srečala na uvodu sezone na St. James Parku. Takrat je Tottenham slavil z 2:0.