Mojstrovina Sturridga za remi Liverpoola v Londonu

Premier Liga 29. Sep 201818:17 > 20:22
Jan Kruger, Getty Images Sport

Nogometaši Liverpoola so v zadnji minuti tekme s Chelseajem prišli do pomembne točke na gostovanju in se izognili prvemu porazu v sezoni.

Derbi sedmega kroga Premier lige med Chelseajem in Liverpoolom se je na Stamford Bridgeju končal z remijem 1:1.

Chelsea je od 15. minute vodil  golom Edena Hazada, ki je po preigravanju v svojem slogu zatresel mrežo Alissona. Belgijec je imel lepo priložnosti tudi v drugem polčasu, a tokrat se je izkazal Brazilec v vratih Liverpoola.

Gostje so si na drugi strani sicer priborili več priložnosti, a žoga ni našla poti v gol vratarja Kepe. V dobro gostov se je situacija obrnila v čistem zaključku tekme. V 86. minuti je v igro vstopil Daniel Sturrige, ki se je takoj izkazal za jokerja s klopi, ko je v 89. minuti zadel za izenačenje.

Tako obe ekipi po tekmi ostajata neporaženi kot tudi Manchester City. Meščani so zaradi boljše gol razlike na prvem mestu lestvice. Liverpool je drugi in Chelsea na tretjem mestu s 17 točkami, 2 manj od obeh vodilnih ekip.

V naslednjem krogu Liverpool doma pričakuje Manchester City, Chelsea pa odhaja v goste k Southamptonu.