Sanchez rešil Mourinha pred propadom

Victor Decolongon/Getty Images

Manchester United je bil blizu novega poraza, potem ko je Newcastle na Old Traffordu že vodil z 0:2, a so se rdeči vragi uspeli vrniti iz brezna in po epskem preobratu prišli do zmage s 3:2.

Več kot potrebno zmago je rdečim vragom v 90. minuti zagotovil Alexis Sanchez. Za hitro vodstvo gostov in šok na Old Traffordu sta že v 7. in 10. minuti poskrbela Kenedy in Yoshinori Muto, medtem ko sta ob Sanchezu za Manchester United zadela tudi Juan Mata v 70. minuti in Anthony Martial v 76.

Srake so odlično začele srečanje oziroma bolje rečeno – obramba Uniteda je še enkrat več pokazala, kako obupno slabo lahko opravi svoje naloge. Gostje so to hitro znali izkoristiti in na odmor odšli z lepo prednostjo. The Special One je že v 19. minuti na igrišče namesto Erica Baillyja poslal Juana Mato in v nadaljevanju srečanja igral zgolj s tremi igralci v zadnji vrsti. Med polčasom je v igro prišel tudi Marouane Fellaini, nekoliko kasneje pa še strelec zmagovitega zadetka.

Po zadetkih Mate in Martiala je veliki preobrat v 90. minuti dokončal Sanchez. Čilenec je za 3:2 z glavo zadel po podaji Younga iz desne strani. Za Sancheza je bil to sploh prvi letošnji zadetek.

Rdeči vragi s 13 točkami zasedajo osmo mesto na lestvici, medtem ko je Newcastle ostal pri dveh točkah na 19. mestu.