Mourinho blizu zmage na Stamford Bridgu

Premier Liga 20. Okt 201815:18 > 15:22
Paul Kane, Getty Images Sport

V prvem obračunu 9. kroga Premier lige med Chelseajem in Manchester Unitedom smo videli delitev točk, potem ko je v globoko v sodnikovem podaljšku zmago rdečih vragov preprečil Ross Barkley.

Getty Images Sport, Richard Heathcote

Ekipa Joseja Mourinha se je še drugič zapored znašla v rezultatskem deficitu, vendar  znova pokazala pravi karakter in bila korak od preobrata na velikem derbiju 9. kroga Premier lige, toda to ni bilo v scenariju Rossa Barkleyja. Na koncu sta se Chelsea in Manchester United razšla brez zmagovalca (2:2).

Povedli so domači v 21. minuti z zadetkom Antonia Rudigerja po lepi podaji Williana iz kota. Rdeči vragi so do izenačenja prišli v 55. minuti. Anthony Martial se je najboljše znašel v gneči v kazenskem prostoru. Slabih 20 minut kasneje je Martial znova udaril, ko se je odlično znašel po akciji z Marcusom Rashfordom.

Mourinho je vsaj za trenutek že pomislil, da bo svoje nekdanje domovanje zapustil s tremi točkami, ko je na sceno stopil Barkley in poskrbel za delitev plena.

Po zadetku je Mourinhu nekoliko zavrela kri, saj ga je razburil eden od pomočnikov Maurizia Sarrija s pretiranim slavjem in z njim poskušal celo fizično obračunati, vroče je bilo tudi na zelenici, a je sodnik hitro označil konec srečanja. Ob odhodu je The Special One v zrak dvignil tri prste in navijačem Chelseaja dal vedeti, koliko naslovov je prinesel na Stamford Bridge.