Cityju mestni derbi in prvo mesto, Arsenalu nov remi

Premier Liga 11. Nov 201818:59 > 19:31
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Cityja so premagali mestne tekmece na svojem Etihadu z rezultatom 3:1 v 12. krogu Premier lige. Arsenal do novega remija z Wolverhamtnom.

Sinjemodri so odigrali odlično tekmo proti velikemu rivalu. Sergio Aguero je dosegel svoj osmi gol v derbijih z Manchester Unitedom in se tako izenačil z Waynom Rooneyem. Ekipa Pepa Guardiole je spet prevzela prvo mesto na lestvici Premier lige, kjer ima 32 točk, dve več od Liverpoola.

City je od samega začetka tekme igral popolnoma ofenzivno, kar je kronal z golom Davida Silve. Meščani so v 12. minuti odigrali odlično akcijo, Raheem Sterling je podal z leve, na oddaljenejši vratnici je žogo pričakal Bernardo Silva in s prve spravil žogo do Davida Silve, ki je pobegnil svojim čuvajem in iz nekaj metrov matiral De Geo.

Pritisk domačih je za tem popustil, kar je izbrancem Joseja Mourinha omogočil, da vzpostavijo ravnovesje na terenu.

A v nadaljevanju tekme je City vseeno hitro prišel do vodstva z 2:0. Sergio Aguero je bil strelec v 48. minuti, ko je pripeljal žogo na 40m od gola Uniteda, jo podal do Riyada Mahreza, ki mu je vrnil z dvojno podajo, Argentinec pa je nato zaključil pod prečko španskega vratarja.

Slaba situacija za Rdeče vrage se je popravila v 58. minuti, ko je z bele točke Anthony Martial goste vrnil v igro. Francoski napadalec je podal Romeluju Lukakuja v kazenski prostor pred vrati Cityja, nad katerim je nato vratar Ederson storil prekršek.

V 86. minuti je City zapečatil usodo Uniteda, ko so po odlični ekipni akciji povišali prednost na 3:1. Zadel je Ilkay Gundogan. Po statistiki so domači nogometaši pred zadetkom Nemca izpeljali 44 podaj.

Arsenal in Wolverhampton sta na drugi tekmi v terminu ob 17.30 odigrala remi 1:1.