Arsenal z nekaj sreče do vseh točk, Mooy zrušil Wolvese

Premier Liga 25. Nov 201816:27 > 18:59
Dan Mullan/Getty Images

Na nedeljskih tekmah 13. kroga angleške Premier lige sta do zmag prišla Arsenal in Huddersfield. Topničarji so z 2:1 v gosteh odpravili Bournemouth, Huddersfield pa je na krilih izjemenga Aarona Mooya z 2:0 ugnal Wolverhampton.

Topničarji so povedli v 30. minuti, ko je lastno mrežo zatresel kolumbijski vezist Jefferson Lerma, ki je slabo reagiral ob predložku v kazenski prostor Bournemoutha. Gostitelji so sicer igrali pogumno in bili za to nagrajeni v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je za izenačenje poskrbel Norvežan Joshua King.

Končni rezultat je v 67. minuti postavil Pierre-Emerick Aubameyang, ki je poskrbel, da je Arsenal domov odnesel vse tri točke. V finišu obračuna bi se sicer Lerma lahko oddolžil za avtogol, a je njegov udarec s približno 20 metrov stresel vratnico.

Arsenal je po treh remijih vendarle prišel do zmage in s 27 točkami zaseda peto mesto ligaške lestvice. Bournemouth najdemo na osmem mestu s sedmimi točkami manj.

Laurence Griffiths, Getty Images

Na drugi nedeljski tekmi je Hudddersfield z 2:0 ugnal Wolverhampton in serijo neporaženosti podaljšal na tri tekme. Za volkove je bila to že peta tekma brez zmage.

Prvo ime tekme je bil Avstralec Aaron Mooy, ki je zabil oba gola. Prvič se je razveselil v 6. minuti, drugič pa v 74. Gostje so bili v prvem polčasu izrazito boljši nasprotnik in bi lahko na odmor odšli še z višjo prednostjo. Wolverhampton je v nadaljevanju zaigral bolje, a so bili domači nogometaši premalo natančni.

Za Huddersfield je to bila šele prva zmaga v gosteh v tej sezoni, z desetimi točkami pa se trenutno nahajajo na 14. mestu. Wolverhampton je s 16 točkami na 11. mestu.