Orli in Lisice pokvarili Božič favoritom

Premier Liga 22. Dec 201817:40 > 18:15
Jan Kruger, Getty Images Sport

Crystal Palace je v 18. krogu Premier lige pripravil največje presenečenje, ko je na Etihadu s 3:2 premagal Manchester City. Prav tako je presenetil Leicester, ki je v gosteh premagal Chelsea z 1:0.

Crystal Palace je zablestel v Manchestru, kjer je bil City velik favorit, ja je doživel drugi poraz v sezoni, zdaj pa mu Liverpool na prvem mestu beži za 4 točke. Redsi jih imajo 48.

City je povedel v 27. minuti po golu Gundogana z glavo. Sledil je preobrat, prvi gol za izenačenje Orlov je dosegel Schlupp v 33. minuti, ko je z desne strani premagal Edersona. Samo dve minuti kasneje je enega najlepših golov v sezoni za vodstvo Palaca dosegel Townsend, ki je streljal s prve iz okili 30m. Ederson je bil nemočen.

Gostje so povišali na 3:1 v 51. minuti iz enajstmetrovke, ki jo je izvedel Milivojević. Pred tem je branilec Cityja Kyle Walker ostro štartal na Meyerja.

Ekipa Pepa Guardiole je do konca srečanja napadala, a poleg gola Kevina de Bruyneja v 85. minuti ni mogla do točke.

Poraz je doživel še Chelsea, ki ga je pred domačimi navijači premagal Leicester z 1:0. Edini strelec na Stamford Bridgeju je bil za Lisice Jamie Vardy v 51. minuti po asistenci Maddisona. Vardy je premagal Arrizabalago s strelom iz okoli 10m.

Bluesi so poskušali do izenačenja, še najbližje je bil Alonso, ki je zadel stativo.

Chelsea je na četrtem mestu lestvice s 37 točkami, Tottenham jih ima s tekmo manj 39.

Bournemouth je premagal Brighton z 2:0, Southampton pa v gosteh Huddersfiled s 3:1. Watford je v Londonu nadigral West Ham z 2:0, Newcastle in Fulham pa sta remizirala brez golov.