Petarda Liverpoola proti Arsenalu, hat-trick Firmina

Premier Liga 29. Dec 201818:31 > 20:21
Clive Brunskill, Getty Images

Nogometaši Liverpoola so v slogu dobili derbi 20. kroga Premier lige proti Arsenalu. Redsi so topničarje na krilih razigranega Firmina odpihnili s 5:1 in podaljšali serijo neporaženosti v državnem prvenstvu.

Alex Livesey, Getty Images Sport

Liverpool je na Anfieldu hitro nakazal, da bo tudi proti Arsenalu igral na svoj način. Kljub temu so gostje bili tisti, ki so povedli. V 11. minuti je bil po podaji Alexa Iwobija natančen Ainsley Maitland-Niles. Sledil je bliskovit odgovor domače ekipe, ki je izenačila po vsega štirih minutah, le 91 sekund za izenačujočim zadetkom pa prišla do popolnega preobrata. Oba gola je zabil Roberto Firmino. V nadaljevanju je na 3:1 povišal Sadio Mane, v sodniškem dodatku prvega polčasa pa je Mohamed Salah priigral še enajstmetrovko za Liverpool in jo sam uspešno izvedel. Po prvih 45 minutah so redsi vodili s kar 4:1.

Drugi polčas je bil pričakovano bolj umirjen. Liverpool ni več napadal tako silovito, a kljub temu prišel do petega gola. Gostitelji so končni rezultat postavili po še eni enajstmetrovki, ki je bila vprašljivo dosojena, za hat-trick pa jo je uspešno izvedel Firmino.

Arsenal je na derbiju povsem odpovedal, časa za obžalovanje pa ni veliko. Tako eni kot drugi bodo na delu hitro po skoku v novo leto. Vodilni Liverpool se bo 3. januarja pomeril z Manchester Cityjem in takrat skušal dokončno oddati kandidaturo za prvi naslov v Premier ligi, Arsenal pa bo na delu že na novega leta dan, ko se bo za točke boril s Fulhamom.