City do zmage pred tekmo sezone proti Liverpoolu

Premier Liga 30. Dec 201817:07 > 17:09
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Cityja so premagali Southampton v 20. krogu Premier lige z rezultatom 3:1. Nova zmaga za Meščane po dveh zaporednih porazih. Burnley je slavil proti West Hamu z 2:0.

Z zmago v Southamptonu se je Manchester City vrnil na drugo mesto lestvice Premier lige s 47 točkami, s 7 točkami manj od prvouvrščenega Liverpoola čakajo na prvo tekmo v novem letu prav proti Redsom. Dvoboj spremljajte v živo iz Etihada 3.1., ob 21h na SK1.

Southampton ostaja na 17. mestu s 15 točkami, v naslednjem krogu pa ga čaka gostovanje pri Chelseaju.

Tekmo na St. Mary’s so bolje začeli gostje, ki so v 10. minuti prišli do vodstav prek Davida Silve. Zadetek je padel po odlični akciji po desni in povratni žogi Bernarda. Zgodnji zadetek pa ni zmedel Southamptona, ki so sicer od samega začetka igrali pogumno proti favoriziranemu nasprotniku. V 37. minuti so prišli do izenačenja, ko je Pierre-Emile Hojbjerg odvzel žogo nepazljivemu Zinčenku, jo povlekel še za nekaj metrov in poslal neobranljivo za hrbet Edersona.

Veselje domačih je bilo kratkotrajno. V 45. minuti je Sterling poskušal po desni, njegov strel se je odbil od Ward-Prowsa in prevaral McCarthyja za 1:2. Že tri minute kasneje pa je Aguero postavil končni rezultat 1:3.

Drugi polčas je bil zgolj formalnost. City je kontroliral igro, od časa do časa zagrozil preko Sterlinga, Aguera ali Mahreza, ki pa jim je na poti dobro stal McCarthy in rešil svojo ekipo pred še hujšim porazom.

Domači so tekmo končali z deseterico – Hojbjerg je bil v 85. izključen zaradi ostrega štarta nad Fernandinhom.

Na drugi tekmi ob 15.15h je Burnley premagal West Ham z 2:0. Oba gola smo videli v prvem polčasu. Cris Wood je domače popeljal v vodstvo v 15. minuti po asistenci Barnesa, tekmo pa je v 34. minuti zaključil mladi McNeil (19), ki je prišel do svojega prvega zadetka v članski karieri na svoji tretji tekmi v Premier ligi.

Burnley je 18. na lestvici s 15 točkami, West Ham nje 11. s 27.