United nadaljuje s serijo zmag, Chelsea le do točke

Premier Liga 2. Jan 201922:39 > 22:41
Stu Forster, Getty Images Sport

Sreda je postregla s šestimi tekmami 21. kroga angleške Premier lige. Manchester United je z 2:0 ugnal Newcastle, Chelsea pa se je na Stamford Bridgu s Southamptonom razšel brez zadetkov.

Srake so tekmo pričakovano začele zelo konzervativno in se osredotočile na obrambo. Manchester United je imel veliko težav pri kreaciji igre, prvi polčas pa se je celo končal brez kakšne zares večje priložnosti.

Ole Gunnar Solskjaer je v drugem polčasu v 63. minuti opravil dvojno zamenjavo in v igro poslal Alexisa Sancheza in Romela Lukakuja. Prav Belgijec je čez slabo minuto v svoji prvi pravi akciji poskrbel za vodstvo rdečih vragov. United je nato St. James Parku brez težav nadzoroval potek tekme, v 80. minuti pa podvojil prednost. S podajo se je izkazal Sanchez, končni rezultat pa je postavil Marcus Rashford. Za Newcastle je to bila že tretja zaporedna tekma brez zmage.

Na preostalih tekmah je West Ham znova nekoliko razočaral in le remiziral z Brightonom (2:2). Oba gola za gostitelje iz Londona je dosegel Marko Arnautović, ki je nasprotnega gvratarja ugnal v razmaku dobrih dveh minut. Prav vsi štirje zadetki so sicer padli med 56. in 68. minuto. Gostje so prek Stephensa in Duffyja v 56. in 58. minuti povedli, Avstrijec pa je nato rešil svojo ekipo z dvema hitrima goloma.

V Londonu je brez zmage ostal tudi Chelsea, ki nikakor ni uspel priti do zadetka proti Southamptonu. Najlepši priložnosti za zapravila Eden Hazard in Alvaro Morata.

S serijo zmag nadaljuje Crystal Palace, ki je z 2:0 na gostovanju premagal Wolverhampton.

Najbolj spektakularno tekmo sta odigrala Bournemouth in Watford. Na obračunu je padlo kar šest golov, ekipi pa sta si razdelili točki. Za sršene je najprej dvakrat zadel Troy Deeney, nato pa je zaostanek gostiteljev znižal Nathan Ake. Le nekaj sekund zatem je Callum Wilson izenačil, do konca polčasa pa sta padla še dva gola. Sema je v 38. minuti zadel za Watford, Fraser pa je v 40. poskrbel za končnih 3:3.

Zanimivo je bilo tudi na tekmi med Huddersfieldom in Burnleyjem, kjer so gostje z 2:1 prišli do pomembnih treh točk.