Samo remi Liverpoola ter "brodolom" Chelseaja

Premier Liga 30. Jan 201923:05 > 23:20
Twitter

Liverpool danes pred domačimi gledalci ni znal izkoristiti do potankosti včerajšnjega spodrsljaja Manchester Citya. Redsi so doma z 1:1 remizirali proti Leicestru. Chelsea je na gostovanju pri Bournemouthu doživel brodolom in izgubil s kar 4:0. Tottenham pa je proti Watfordu slavil po preobratu.

Liverpool pred domačimi gledalci ni v popolnosti izkoristil včerajšnjega poraza Manchester Citya. Liverpool je danes pred domačimi gledalci z 1:1 remiziral proti Leicester Cityu in sinje modrim pobegnil na pet točk prednosti.

Redsi so v odličnem vzdušju povedli že v tretji minuti, ko je zadel Sadio Mane. V zaključku prvega dela so lisice preko Harrya Maguireja prišle do izenačenja. Domači so sicer v drugem polčasu prevladovali na igrišču, vendar jim do zmage do konca srečanja ni več uspelo priti.

Boleč udarec je na gostovanju pri Bounemouthu danes doživel Maurizio Sarri, ki je s svojim Chelseajem izgubil s kar 4:0. Po odličnem začetku sezone so v vrstah Londončanov težave iz kroga v krog večje. Vse večji pa je tudi pritisk na Italijanu.

Tudi tokrat je od prve minute začel Gonzalo Higuain, ki pa ni pokazal nič posebnega. Domači so sicer povedli šele v prvem polčasu, ko so se med strelce vpisali dvakrat King, po enkrat pa sta zadela Brooks in Daniels.

Poleg Arsenala je Tottenham še edini velikan, ki je v tem 24. krogu prišel do zmage. Pred domačimi gledalci so z 2:1 ugnali Watford po preobratu. Gostje so povedli v 38. minuti, ko je zadel Cathcart.

V drugem delu pa so Spursi v zaključku tekme prišli do popolnega preobrata. Eden izmed junakov pa je bil tudi povratnik z azijskega pokala Son-Heung Min, ki je azdel v 80. minuti. Za zmago pa je v 87. minuti zadel Fernando Llorente.