Aguero sam ugnal Arsenal in z roko prišel do hattricka

Premier Liga 3. Feb 201917:15 > 18:50
Clive Mason, Getty Images Sport

V derbiju 25. kroga Premier League je Sergio Aguero Manchestery City na domačem Etihadu s sumljivim hattrickom popeljal do zmage nad Arsenalom s 3:1.

Sergio Kun Aguero je bil junak Manchester Citya na derbiju 25. kroga Premier League, ob domači zmagi nad Arsenalom je zabil vse tri zadetke in City vsaj za nekaj časa spet približal Liverpoolu na vrhu lestvice.

Tudi tokrat so sinje modri povedli v prvi minuti, ko je nezbranost topničarjev kaznoval Argentinec po podaji Aymericka Laporta. Ravno slednji je čez nekaj trenutko povišal na 2:0, vendar je bil gol zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Arsenal se je vrnil v igro v 11. minuti, ko je po podaji s kota zadel Laurent Koscielny. In, ko je že kazalo na to, da se bosta ekipi na odmor odpravili z neodločenim rezultatom je za veselje na tribunah poskrbel Aguero po lepi akciji in podaji Raheema Sterlinga.

V drugem polčasu Arsenal do priložnosti sploh ni prišel, saj niso vknjižili niti enega strela proti domačim vratom. V vratih gostov se je nekajkrat olično izkazal Bernd Leno. Končni rezultat je Argentinec postavil v 61. minuti, ko je po podaji z leve zadel za 3:1, vendar si je ob tem pomagal tudi z roko.

City se je na vrhu prvemu Liverpoolu s tekmo več približal na dve točki zaostanka.