Arsenal preko Newcastla do tretjega mesta

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala so se prebili na tretje mesto lestvice Premeir lige z zmago proti Newcastlu.

Alex Livesey/Getty Images

Arsenal je v 32. krogu Premier lige na Emiratesu gostil Newcastle in slavil z 2:0. Topničarje je v vodstvo popeljal Aaron Ramsey v 30. minuti, odlično je streljal, vratar je zaprl prostor, a žoga se je od stative odbila za njegov hrbet.

Drugi gol je dosegel Alexandre Lacazette v 83. minuti, za svoj 13. gol v sezoni.

Ramsey je mrežo Newcastla zatresel že v 13. minuti, a je sodnik Anthony Taylor gol razveljavil zaradi storjenega prekrška pred tem.

Dubravka je pokazal odlične reflekse ob strelih Seada Kolašinaca in Lacazetta v končnici prvega polčasa. Pred drugim zadetkom je imel Arsenal še eno lepo priložnost, pa je Dubrovka odlično ocenil, kje bo Pierre-Emerick Aubameyang streljal.

Aubameyang je v igro vstopil v 61. minuti in vpisal asistenco ob drugem zadetku.

Arsenal je po 31 odigranih tekmah na tretjem mestu s 63 točkami, z dvema več od Tottenhama in Manchester Uniteda, ki imata prav tako 31 tekem.

Newcastle ostaja na 14. mestu s 35 točkami.

Arsenal v nedeljo gostuje pri Evertonu, Newcastle pa bo doma gostil Crystal Palace.